MŠK FOMAT MARTIN VS. ŠK BANÍK STRÁŇAVY

MŠK FOMAT MARTIN
4 - 2
OŠK BANÍK STRÁŇAVY
24. februára 2022 - 19:30 ihrisko Martin-Pltníky Prípravný zápas 4.
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
OŠK BANÍK STRÁŇAVY
4
Goals
2
Dauda 2
Repáň
Jasenovský
Scorers
Melich
Ďuratný


PRÍPRAVNÝ ZÁPAS

 

4 : 2 ( 4 : 2 )

 

Góly FOMAT:

Dauda 2, Repáň, Jasenovský.

 

Základná zostava:

Hažer, Ďungel, Tomka, Palenčár, Šesták, Hodža, Dinga, Repáň, Lanko, Jasenovský, Dauda.

 

Náhradníci:

Raček, Palider, Ruttkay, Staš.

 

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

 

Priebeh stretnutia:

Tak sme sa konečne dočkali. Po zrušení predošlých troch zápasov sa podarilo odohrať až v poradí ten štvrtý, a to s tradičným účastníkom 4. ligy Sever, Baníkom Stráňavy. Zaujímavosťou bolo, že na lavičke súpera sedel bývalý tréner FOMAT Martin, Stanislav Ruman, ktorý sa kormidla ujal v januári tohto roka. V drese Martina chýbalo z dôvodu zraneni a chorôb 7 hráčov a museli sme si vypomôcť aj štvoricou mladíkov z dorastu.

Lepšie začali hostia. V 8. minúte kopali roh a z následnej skrumáže skončila prízemná strela v ľavom rohu Hažerovej bránky – 0 : 1. V 11. minúte sa prvý krát predstavil Dauda, ale jeho strelu brankár hostí vyrazil na roh. Prišla 14.minúta a v nej pekná akcia po pravej strane, nasledoval center Ďungela, a Dauda už nezaváhal a z prvej zakončil – 1 : 1. V 25. minúte prišla naša zlá rozohrávka na vlasnej polovici z čoho rezultovala gólová šanca hostí, ale Hažer skvelým zákrokom zachránil. V 29. minúte opäť v akcii náš nový útočný hrot Dauda, ale po Lankovom centri mieril hlavou tesne vedľa, ale v 32. minúte sa predstavil v úlohe nahrávača. Po peknej akcii ušiel po pravej strane a jeho strieľaný center premenil volejom Repáň – 2 : 1. Hostia sa nestačili ani spamätať a Jasenovský po prihrávke Dingu zvýšil na  3 : 1. Náš súper neskladali zbrane a po zlom taktickom postavení našich hráčov pri bránení hlavou znížili – 3 : 2. Skóre polčasu uzavrel po krásnej akcii  a prihrávke Jasenovského opäť Dauda, ktorý zvýšil na 4 : 2.

Druhý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol, na našej strane naskočili všetci hráči z lavičky. Hralo sa viac – menej medzi 16-kami. Hostia sa snažili, ale ich dve nebezpečné strely navrátilec z hosťovania Raček výbornými zákrokmi zlikvidoval. Naopak, naši hráči nedotiahli do úspešného konca viaceré pekné akcie a tak sa už skore zápasu nezmenilo.

 

Komentár trénera:

Všetci sme sa tešili na prípravný zápas, hoci ani teraz to nebolo ideálne, keďže nám viacerí hráči chýbajú kvôli zraneniam. Ale určite sme už potrebovali odohrať zápas aj kvôli tím ďalším hráčom, keďže trénujú a poctivo pristupujú k svojím povinnostiam. Som rád, že sme využili aj hráčov z našej akadémie. Prvý polčas spĺňal kritéria, hralo sa v slušnom tempe, boli tam pekné situácie po krídelných akciách, padli pekné góly. Niektoré veci však, ktoré musia fungovať v majstrovskom zápase, však dnes úplne nefungovali, najmä čo sa týka gólov, ktoré sme dnes inkasovali. Tie padli po taktických chybách. Druhý polčas po prestriedaní na oboch stranách tempo hry pomaly upadalo, ale zápas splnil to, čo sme očakávali, aby hráči mali zápasovú minutáž a samozrejme aby sa nezranili. Takže v tomto smere sme spokojní.