MŠK FOMAT MARTIN vs. MFK NOVÁ BAŇA-ŽARNOVICA

MŠK FOMAT MARTIN
4 - 0
MFK NOVÁ BAŇA-ŽARNOVICA
17. augusta 2019 - 16:00 ihrisko Žabokreky TIPOS III. LIGA STRED 3. Kolo
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
MFK NOVÁ BAŇA-ŽARNOVICA
4
Goals
0
Vajagić
Mlynár
Boďa
Barčík
Scorers


0
Žlté karty
3

TIPOS  III. LIGA STRED – 3.KOLO

4 : 0 (2:0)

Góly:

24´- Vajagić,   35´- Mlynár,   60´- Boďa,   67´- Barčík.

Zostava:

Huszárik, Tomka, Palenčár, Stašík (C), Moďoroši, Boďa, Vajagić, Barčík, Mlynár, Cvik, Ďungel.

Náhradníci:

Garaj, Repáň, Dinga, Chovanec, Vavák, Lanko, Vojvoda, Hažer.

Striedania:

39´   Lanko      Vajagić

62´   Dinga     Boďa

65´   Vavák     Palenčár

67´   Repáň     Ďungel

72´   Garaj     Moďoroši

 Tréneri:

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Priebeh stretnutia:

Fomaťáci opäť odohrali vydarený zápas. Od prvej minúty súboja proti Žarnovici boli pánmi na ihrisku, súpera poslali domov so štvorgólovým prídelom, pričom viacero ďalších výborných šancí nevyužili. Od začiatku zápasu zobrali opraty súboja do svojich rúk domáci. Súperovi prakticky nepožičali loptu a aktívnym futbalom robili hosťujúcej defenzíve poriadne starosti. Hráči FOMAT-u sa dokázali presadzovať v krídelných priestoroch a takisto protivník nestíhal zachytávať ich nábehy stredom ihriska. V prvej dvadsaťminútovke zahodili päť výborných možností a niekoľko ďalších výborne rozbehnutých akcií nedotiahli do konca. Bránu Schevchuka odkliali až v 25. minúte, keď vo finále peknej kombinácie našiel Boďa voľného Vajagića a ten bez problémov otvoril skóre. Vzápätí do srbského kanoniera nešetrne vletel gólman hostí a obidvaja museli s tržnými ranami vystriedať. Potom tribúny roztlieskala pohotová jedovka Ďungela. V nadstavenom čase prvého dejstva naši opäť ukázali dostatok ofenzívnej kreativity a po ponuke od Boďu nechytatelne umiestnil loptu presne k tyči Mlynár.
Po zmene strán vyslal prvú nebezpečnú strelu do priestoru troch tyčí Mlynár a na druhej strane tesne minul z priameho kopu Laurov. V 60. minúte si v okolí šestnástky povodil defenzívu protivníka ako na kolotoči Barčík, jemným lobom našiel Boďu, a ten popod vybiehajúceho brankára zvýšil na 3:0. O šesť minút neskôr potešila fanúšikov nádherná krídelná akcia, v ktorej koncovke našiel Vavák skúseného Barčíka. Ten svoj výborný výkon korunoval presným zásahom. V 77. minúte Barčík presnou kolmicou vysunul Mlynára, ten nabil ideálnym centrom Lankovi, no aktívny krajný obranca prestrelil odkrytú bránu. Vzápätí v čistej šanci nepochodil Cvik, a gólom neskončila ani ukážková spolupráca Barčíka s Vavákom. Záver duelu si už Turčania postrážili. Hralo sa prakticky len na polovici Žarnovice a aj v druhom domácom stretnutí si brankár Huszárik udržal čisté konto. Hráč s osmičkou na chrbte opäť patril medzi ofenzívnych ťahúňov mužstva. Ak by sme jeho výkon mali premeniť do hokejových čísiel, tak sa na víťazstve podieľal gólom a dvomi asistenciami.

„Dobre držíme loptu, dominujeme nad súperom prakticky vo všetkom, na ihrisku si pomáhame a v takýchto prípadoch sa zvykne dariť aj jednotlivcom. Som rád, že sa mi to takto ide, no i ostatní chalani hrajú veľmi dobre a tímový výkon je vždy základ všetkého,“ povedal na záver Martin Boďa.

Ešte počas predzápasovej rozcvičky začal mať zdravotné ťažkosti Michal Vojvoda a musel odísť do nemocnice. Túto nepríjemnosť muselo mužstvo veľmi rýchlo stráviť a skoncentrovať sa na samotný duel.

„Nebolo to ľahké, ale povedali sme si, že zabojujeme aj za Pikiho. Dúfame, že bude v pohode a rýchlo sa vráti do kabíny,“ vyslovil želanie Martin Boďa, ktorý s Mišom hrával už v štvrtoligovej Belej.

Komentár trénera:

„Na margo zloženia novej defenzívnej dvojice máme pripravených viac možností a priznám sa, že ešte včera večer som mal v hlave trochu inú alternatívu. Som však rád, že chalani sa svojich úloh zhostili veľmi dobre a potvrdili, že sa na nich dá spoľahnúť,“ pochválil novú defenzívnu dvojičku Pavol Šuhaj.

,,Hráčom som zdôrazňoval, že to bude ďalší duel z kategórie tých, ktorý bude predovšetkým o nás, o našom prístupe a nasadení. Chalani ale nenechali nič na náhodu, od úvodu jednoznačne dominovali a rýchlo dali zabudnúť na menší výpadok z Krásna, ktorý sa pri takomto nahustenom programe môže pritrafiť. Aktuálne si futbal užívajú, tešia aj fanúšikov a verím, že to takto vydrží čo najdlhšie. Poriadne nás ale všetkých vystrašil Mišo Vojovoda. Aj keď jasné víťazstvo, dobrý výkon a tri body tešia, teraz si v prvom rade prajeme, aby bol čo najskôr späť medzi nami“, uzavrel hodnotenie tréner Pavol Šuhaj

Na záver si dovolíme dve poďakovania:

Ďakujeme našim záchranárom , konkrétne pp. Repiščákovi Vladimírovi a Nezníkovi Milanovi zo záchrannej služby Martin za profesionálne zvládnutie zdravotnej indispozície hráča MŠK FOMAT Martin Michala Vojvodu a takisto zásah pri zrážke hosťujúceho brankára a nášho Milana Vajagiča.

Zároveň ďakujeme našim Ultras, ktorí si postupne nachádzajú cestu aj na štadión v Žabokrekoch, vytvorili výbornú športovú kulisu tohto stretnutiu a pozápasová ďakovačka s hráčmi im bola odmenou.