MŠK FOMAT MARTIN VS. FK RAKYTOVCE

MŠK FOMAT MARTIN
5 - 0
FK RAKYTOVCE
26. októbra 2019 - 14:00 ihrisko Žabokreky TIPOS III. LIGA STRED 13.Kolo
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
FK RAKYTOVCE
5
Goals
0
VAJAGIĆ 3
BOĎA
REPÁŇ
Scorers


TIPOS  III. LIGA STRED – 13.KOLO

 

5 : 0   ( 1 : 0 )

 

Góly:

45´- Boďa, 58´- Vajagić, 71´- Vajagić, 78´- Vajagić, 82´- Repáň.

Zostava:

Huszárik, Stašík (C), Moďoroši, Boďa, Barčík, Mlynár, Dinga, Chovanec, Lanko, Cvik, Ďungel.

Náhradníci:

Tomka, Palenčár, Garaj, Vajagić, Repáň, Vavák, Vojvoda, Hažer.

Striedania:

46´- Vajagić      Mlynár

73´- Palenčár      Lanko

77´- Repáň      Boďa

82´- Vavák      Moďoroši

87´- Vojvoda      Barčík

 Tréneri:

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Priebeh stretnutia:

FOMAT opäť musel prekonať „berlínsky múr“, ktorý súper vystaval pred vlastnou šestnástkou. Nakoniec sa ho podarilo zrútiť a bolo z toho ďalšie vysoké víťazstvo.
V súboji proti predposlednému celku tabuľky bol FOMAT jednoznačným favoritom stretnutia. V prvej polhodine síce naši mali územnú prevahu, no recept na defenzívu Rakytoviec sa im hľadal ťažko. Hostia dokonca mohli ísť do vedenia, ale pri ich samostatnom nájazde podržal mužstvo Huszárik. S blížiacim sa koncom prvého polčasu začali Turčania zvyšovať obrátky. Opäť začala fungovať najmä pravá strana, no ich snahu brzdili zlé a unáhlené rozhodnutia najmä vo finálnej fáze. V poslednej minúte prvého dejstva sa však naši dokázali presadiť. Dobre si otvorili priestor, Mlynár našiel voľného Boďu, a ten presnou strelou k tyči otvoril skóre.

Po zmene strán sa obraz hry veľmi nezmenil a Martinčania zatlačili protivníka pred jeho šestnástku. V 58. minúte zaútočili po pravej strane. Boďa vysunul Ďungela, ktorý našiel striedajúceho Vajagiča a ten presnou hlavičkou zvýšil na 2:0. O sedem minút neskôr zahrávali hostia priamy kop a Kohút donútil Huszárika ku kvalitnému zákroku. V 71. minúte Barčík zas uplatnil svoje skúsenosti a veľký prehľad. Narýchlo rozohral priamy kop, čím zaskočil defenzívu protivníka a Vajagič poistil náskok svojho tímu. O sedem minút neskôr po parádnom centri Barčíka zas úradoval vo vzduchu Vajagič, rutinérskou hlavičkou upravil na 4:0 a za dvadsať minút skompletizoval čistý hetrik. Desať minút pred koncom naši zachytili zlú rozohrávku protivníka, následne výborne zakombinovali a Repáň nádhernou strelou prekonal Ďurča. Záver duelu dohrával FOMAT v exhibičnom móde a vypracoval si i viacero dobrých možnosti na zvýšenie náskoku. Napriek tomu, že gól už nepadol, Turčania sa mohli tešiť nielen z vysokého víťazstva, ale definitívne si zaistili aj jesenný primát. Navyše, po zaváhaní Bánovej majú na čele už osembodový náskok.

Posledný jesenný duel odohrá FOMAT už vo štvrtok, keď v Žabokrekoch privíta Fiľakovo. Stretnutie sa začína o 14-tej hodine

Komentár trénera:

V našich domácich dueloch je to už otrepaná pesnička. Súper postaví pred šestnástku obranný blok a my ho musíme pokonávať, čo vôbec nie je jednoduché. To, že dnes súper tak dlho odolával spôsobilo i to, že sme sa netlačili do boxu. Milan Vajagič bol hneď od svojho príchodu na ihrisko nebezpečný a výrazne zvýšil našu údernú silu. Presne to sme potrebovali. Takisto Barčík to pri priamom kope spravil naozaj geniálne a nebolo to po prvýkrát. Vždy upozorňujem chalanov, že Baggio im to tam hodí, len musia zostať koncentrovaní a očakávať aj takéto veci. Som rád, že to dnes vyšlo.

Výsledky, štatistiky aj postavenie v tabuľke sú zaslúženou odmenou za tvrdú robotu, ktorú chalani na ihrisku, ale tiež v príprave na zápasy odvádzajú. Trochu ma mrzí, že okolie začína byť až veľmi náročné a očakáva, že každému naložíme šestku či sedmičku a keď to chvíľu škrípe, už je zle. Treba rešpektovať aj silu a odhodlanie súperov a byť trpezliví. Výsledkom sú potom pekné góly, aké padli i dnes, a k tomu aj vysoké víťazstvo.

Highlighty zápasu: