MŠK FOMAT MARTIN VS. FK RAKYTOVCE

MŠK FOMAT MARTIN
0 - 0
FK RAKYTOVCE
31. júla 2021 - 17:00 ihrisko Žabokreky TIPOS III.LIGA STRED 1.KOLO
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
FK RAKYTOVCE
0
Goals
0


3
Žlté karty
5
0
Cervené karty
1

TIPOS  III. LIGA STRED – 1. KOLO

 

0 : 0 ( 0 : 0 )

 

Góly:

 

Zostava:

Hažer, Tomka, Garaj, Cvik, Bučo, Barčík (K), Repáň, Dinga, Chovanec, Lanko, Ďungel.

 

Náhradníci:

Kulich P., Kliuchikov, Palenčár, Arvensis, Jasenovský, Líška, Šesták, Turčina.

 

Striedania:

55´   Jasenovský          Repáň

72´  Líška          Dinga

81´  Arvensis          Garaj

 

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

 

Priebeh stretnutia:

V 1.kole sezóny 2021/2022 sme sa stretli v súboji so súperom, s ktorým sme odohrali zápas pred niekoľkými  týždňami. V úvode sa v 4. minúte neujala Tomkova hlavička po rohu Barčíka, vzápätí opäť v akcii Tomka, keď skvele kĺzačkou zastavil rýchly protiútok Greška. V 11. minúte hostia takmer využili brejk, ale Šteiniger len obtrel loptu o ľavú žrď Hažerovej bránky. Potom sa v 17. minúte zľava dostal do 16-ky Bučo, ale brankár Krejčí si s jeho strelou poradil. O tri minúty neskôr zahrával z pravej strany trestný kop Barčík, ale opäť sa skvelým zákrokom prezentoval Krejčí, keď loptu smerujúcu do šibenice vyrazil na roh. V 24. minúte pekná a rýchla akcia domácich po pravej strane, následný center Ďungela na zadnú tyč však nepretlačil do siete Garaj. Proti bol opäť hosťujúci brankár, ktorý, ako sa neskôr ukázalo, bol ústrednou postavou hostí. A predviedol sa aj v 41. minúte, keď zmaril šancu Ďungela, ten si výborne nabehol na center Barčíka.

Druhý polčas sme začali v 52. minúte strelou Barčíka z uhla, ale Krejčí bol opäť na mieste. Neskôr v 63. minúte sa predviedla výbornou kombináciou na pravej strane dvojica Ďungel – Barčík, keď Miro poslal výbornú spätnú prihrávku, ale Tibor triafal tesne vedľa. Následný rýchly protiútok hostí zastavil skvelým defenzívnym zákrokom Tomka. V 70. minúte oslabil mužstvo hostí Šteiniger, ktorý bol po druhej ŽK vylúčený. Tréner Šuhaj chcel ešte „okysličiť“ výkon svojich zverencov a  poslal na ihrisko ofenzívnych hráčov Líšku a Arvensisa. A práve posila z Rosiny Líška mohol byť hrdinom záveru stretnutia, keď v 84. minúte strieľal po zemi presne k pravej tyči, ale brankár Krejčí vytiahol doslova zázračný zákrok a loptu v poslednej chvíli vyrazil na roh.

A tak rušnému, bojovnému a rýchlemu stretnutiu už chýbal len nejaký ten gól v súperovej sieti a bezgólová remíza nie celkom vystihuje dianie na ihrisku.

V stredu 4. 8. 2021 o 17:00 odohrá FOMAT stretnutie 2. kola Slovnaft Cup-u v Diviakoch s domácim ŠK Dynamom a v sobotu 7. 8. 2021 sa o 17:00 stretneme v súboji o ligové body opäť v Žabokrekoch s mužstvom Oravského Veselého.

 

Komentár trénera:

Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, ktorý má v zostave zapracovaných aj hráčov vyrastajúcich v mládežníckej liahni Dukla Banská Bystrica. Samozrejme do zápasu sme išli s cieľom hrať našu hru a vyhrať, čomu sme prispôsobili aj naše rozostavenie. Zápas mal výborné tempo, hralo sa svižne a aj útočne, obe mužstvá mali možnosti na otvorenie skóre, možno naše šance boli o niečo väčšie. V početnej výhode sme zmenou rozostavenia ešte viac podporili ofenzívu, tlačili sme ďalšieho hráča na hrot a prišli aj šance, no súperov brankár svoj tím podržal. Klobúk dole aj pred výkonom nášho súpera, ktorý sa po vylúčení perfektne zomkol. Kolegovi trénerovi som k tomu zagratuloval. Mojim hráčom nemôžem nič vytknúť, dobre vstúpili do zápasu, celý čas poctivo makali, chýbal už len ten gól.

 

Highlighty zo zápasu:

 

Fotogaléria zo zápasu: