MŠK FOMAT MARTIN VS. FK RAKYTOVCE

MŠK FOMAT MARTIN
1 - 1
FK RAKYTOVCE
26. júna 2021 - 17:30 ihrisko Žabokreky TIPOS III.LIGA STRED 13.KOLO
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
FK RAKYTOVCE
1
Goals
1
Cvik
Scorers
Pollák


2
Žlté karty
0

TIPOS  III. LIGA STRED – 13. KOLO

 

1 : 1 ( 1 : 1 )

 

Góly:

18´- Cvik.

 

Zostava:

Raček, Tomka, Staš, Cvik, Vojvoda, Repáň, Dinga, Chovanec, Bučo, Lanko, Turčina.

 

Náhradníci:

Kraľovanský, Garaj Kulich D., Barčík, Hažer.

 

Striedania:

75´-   Kulich D.          Staš

90´-   Kraľovanský          Repáň

 

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

 

Priebeh stretnutia:

Úvodu stretnutia predchádzalo poďakovanie vedenia MŠK FOMAT Martin Mgr. Jozefovi Ďuričkovi za jeho dlhoročnú prácu v štruktúrach klubu, naposledy pracoval ako hlásateľ na majstrovských stretnutiach.

Do zápasu sme nastúpili s viacerými zmenami, ktoré si vynútili zranenia niektorých hráčov, resp. v prípade brankárov išlo o cielené rozhodnutie trénera Šuhaja, že v každom zápase dostane príležitosť iný brankár. A tak pred domácim publikom debutoval 19- ročný Samuel Raček. A okrem jednej smolnej situácie si svoje miesto zastal a svojimi zákrokmi domáce mužstvo podržal.

Hostia nastúpili sebavedome a chceli ukázať svoju kvalitu a potvrdiť postavenie v tabuľke. A treba povedať, že sa im to počas celého stretnutia darilo a boli lepším celkom. Opierali sa o kvalitné výkony Sojku, kapitána Kohúta a Marchuka. V ich drese sa predstavil aj odchovanec FOMAT-u Jaroslav Vavák a podal dobrý výkon.

Už v 6. minúte sa predviedol domáci brankár Raček, keď vytlačil strelu hosťujúceho útočníka nad brvno. V 8. minúte prišiel spomínaný smolný okamih, keď hostia zahrávali z našej pravej strany roh a prízemná lopta na prekvapenie skončila v našej sieti. Ako strelec bol označený Pollák  0 : 1.

Fomaťáci neskladali zbrane, ale v 15. minúte mohli hostia zvýšiť, keď strela Sojku skončila na tyči Račekovej bránky. Vyrovnanie prišlo v 18. minúte. Z našej pravej strany výborne zahral trestný kop Lanko, Chovancova hlavička skončila na brvne, ale dôrazný Cvik nekompromisne zblízka prekonal brankára hostí Högera 1 : 1 .

Hostia naďalej pokračovali v aktívnej hre a v 29. minúte mohli ísť do vedenia, keď takmer využili našu chybnú rozohrávku v strede ihriska, ale proti bol brankár Raček a výborne zasiahol pri nájazde R. Greška.

Takisto aj úvod 2. polčasu patril hosťom a už v 46. minúte dobre postavený Raček chytil strelu Vaváka z pravej strany. V 52. minúte opäť v permanencii brankár Raček, chytil zakončenie Sojku. V 72. minúte opäť výborne Raček, keď pri prvej žrdi zlikvidoval nájazd Marchuka. A naposledy v akcii brankár Raček, keď v 78. minúte vychytal útočníka hostí Lukáčika. Vzapätí Repáňov pokus vyrazil na roh brankár hostí Höger.

V posledných minútach hostia chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale hráči FOMAT-u bojovali z posledných zvyškov síl a udržali za danej situácie cennú remízu. Po stretnutí sa hráči rozišli na dovolenky a každý z nich dostal individuálny tréningový plán, zameraný primárne na atletickú prípravu. Letná príprava začína 12. júla 2021 úvodným tréningom.

 

Komentár kapitána MŠK FOMAT Martin (Christián Chovanec):

Vedeli sme, že sa proti nám postaví kvalitný súper a Rakytovce potvrdili, že druhá priečka v tabuľke im patrí zaslúžene. My sme však išli do zápasu s tým, že chceme obstáť čo najlepšie a bodovať. To sa nám podarilo. Čo sa týka vyrovnávajúceho gólu, pri štandardkách máme z tréningov nacvičené nejaké automatizmy a tentoraz sme ťažili aj z toho. Som rád, že to tam padlo. Na margo mladých hráčov v tíme musím poznamenať, že chalani sú pracovití, dajú si povedať. A ak zostanú nohami na zemi, môžu z nich vyrásť kvalitní futbalisti. Prakticky im nebolo čo vyčítať. Len si ešte musia zvyknúť, že v mužskom futbale rozhodca nepíska faul vždy, keď do nich súper trošku drcne. Tu už sa hrá v porovnaní s dorasteneckou súťažou s väčšou intenzitou. Viem to aj z vlastnej skúsenosti,

 

Komentár trénera:

Dnes sme opäť dali priestor viacerým mladým chalanom, ktorí mohli zabojovať o miesto v tíme. Škoda, že na ihrisku sme nemohli vidieť i ďalších, pretože sa zranili na piatkovom tréningu. Súper bol dobre fyzicky pripravený, kvalitne kombinoval a treba priznať, že v stretnutí sme mali i kus šťastia. Tomu však išli naši hráči oproti a dostali odmenu v podobe bodu. Duel bol pre nás v prvom rade súčasťou prípravy na nový ročník a mladíci dostali možnosť okúsiť typický mužský futbal so všetkým, čo k tomu patrí. Práve takýto druh konfrontácie im môže veľa dať. Barčíka, Ďungela či Garaja nemalo veľký zmysel púšťať do hry, pretože nič zásadné by sme tým nezískali. Radšej sme ich nechali oddychovať, nech si poriadne doliečia všetky šrámy.

 

Highlighty zo zápasu: