MŠK FOMAT MARTIN VS. FK POPRAD

MŠK FOMAT MARTIN
4 - 5
FK POPRAD
19. augusta 2020 - 17:00 ihrisko Žabokreky SLOVNAFT CUP 2.KOLO
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
FK POPRAD
4
Goals
4
LANKO
REPÁŇ(PK)
LANKO
BUČO
Scorers
HURNÝ
HURNÝ
HURNÝ(PK)
JURČIŠIN
1
Penalty
1


2
Žlté karty
2

SLOVNAFT CUP – 2.KOLO

  

4 : 5 PK  ( 3 : 2 )

 

Góly:

6´- Lanko, 25´- Repáň (PK), 40´- Lanko, 90´- Bučo.

Zostava:

Kulich, Tomka, Garaj, Čakloš, Cvik, Repáň, Dinga, Chovanec, Jurášek, Lanko, Ďungel (C).

Náhradníci:

Kraľovanský, Palenčár, Arvensis, Vojvoda, Barčík, Bučo, Hažer.

Striedali:

67´ Palenčár          Repáň

67´ Arvensis          Garaj

83´ Bučo          Lanko

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Priebeh stretnutia:

V 2. kole SC mužstvo FOMAT-u privítalo druholigový celom FK Poprad. Ten začal svoju ligovú súťaž tromi prehrami a tak sa dalo čakať, že sa bude snažiť nabrať sebadôveru práve v SC.

Prvých 5.min bolo oťukávacích, potom však prišla 6.minúta a ujali sme sa vedenia. Čakloš sa fintou zbavil pri pravej čiare obrancu hostí, ušiel celej obrane, naservíroval po zemi loptu Lankovi a ten otvoril skóre – 1:0. Nasledovalo skvelých 15 minút, kedy sme súpera zavreli a prichádzali ďalšie šance na navýšenie skóre.

V 8. min. Lankov roh predlžil hlavou Chovanec, ale Cvik z 5-ky hlavičkoval tesne nad. V 10. min. sa zvnútra 16-ky dostal po peknej kombinácii k zakončeniu Dinga, ale jeho krížna strela len tesne minula žrď Malecovej bránky. Ale prišla 22. minúta a po prehranom súboji na polovici ihriska sa dostal k lopte Hurný a po strele z 25 m, na ktorú si Kulich siahol, vyrovnal – 1:1.

Napodiv to s našim mužstvom veľmi neotriaslo a už o 3 minúty sa skóre menilo v náš prospech. Dinga výborne napádal pri rozohrávke obrancu hostí, zmocnil sa lopty a po faule naňho nasledovala penalta, ktorú Repáň s istotou premenil 2 : 1. Zacítili sme šancu a ďalej sme pokračovali v nátlakovej hre, z čoho vyplynula skvelá akcia po pravej strane: Ďungel si vymenil loptu s Čaklošom, zbehol za obranu Popradu, našiel v strede 16-ky Dingu, ale jeho gólovú strelu reflexívne nohou zneškodnil brankár Malec. V 37.minúte po faule na Juráška poslal trestný kop Cvik tesne nad. Prišla ale 40.minúta, keď bleskový brejk Čakloša po pravej strane a jeho prihrávku premenil Lanko – 3 : 1.

Keď sa už všetko schyľovalo k polčasovej prestávke stihli udrieť gólovo hostia, keď opäť Hurný prenikol zľava do nášho pokutového územia a krížnou strelou nedal Kulichovi šancu – 3 : 2.

Ukázalo sa, že tento moment bol veľmi dôležitý pre vývoj 2. polčasu. Hráči Popradu zacítili šancu na zvrat vo vývoji stretnutia a prevzali iniciatívu. Množstvom krátkych prihrávok ovládli stred ihriska a dostávali naše mužstvo pod tlak. Ale napriek tomu mohlo ich úsilie dostať v 53. minúte veľkú trhlinu. Opäť zaútočila dvojica Čakloš – Ďungel, ten poslal spätnú prihrávku na ktorú si nabehol Lanko, ale v tutovke z prvej tesne minul ľavú žrď Malecovej bránky. Hráči Popradu vycítili ďalšiu šancu a tá prišla v 64. minúte, keď Hurný premenil pokutový kop a zavŕšil svoj výborný výkon hattrickom – 3 : 3.

Potom sme do ďalších minút poslali na ihrisko čerstvé sily v snahe opäť nakloniť misky váh na svoju stranu. Ale najprv sa gólovo presadili hostia v 69. minúte – Jurčišin sa poľahky dostal do našej 16 -ky a krížnou strelou otočil skóre v prospech Popradu –3 : 4.

I keď mal súper aj v ďalších minútach územnú prevahu, opäť sa ukázala vôľa a charakter hráčov Fomatu. V posledných minútach siahli na dno síl, vyvinuli sme tlak a hlavne Palenčárove dlhé auty robili obrane Popradu problémy. Úsilie martinčanov bolo spravodlivo odmenené. Postarali sa o to práve striedajúci hráči. Palenčár využil svoj fyzický fond a rýchlosť, ušiel po pravej strane, poslal prudký strieľaný center na vzdialenejšiu žrď, kde si nabehol Bučo a zblízka vyrovnal 4 : 4. Obaja tak splnili úlohy s ktorými ich tréner Šuhaj posielal na ihrisko.

Potom prišiel hvizd rozhodcu, ktorý ukončil riadny hrací čas a nasledovali strely z 11 m kopu. V nich mohol dať Popradu po dvoch skvelých zákrokoch Kulicha definitívne KO Cvik, ale namieril len do brvna, čím napodobnil Dingu z druhej série. Definitívnu bodku za stretnutím dal po zaváhaní Arvensisa v ôsmej sérii Jurčišin a uzavrel rozstrel na konečných 5 : 6 a zároveň poslal svoje mužstvo do ďalšieho kola SC.

Potešila krásna divácka návšteva, ktorá sa zastavila oficiálne na čísle 550. Vytvorili výbornú kulisu a často odmenili úsilie oboch aktérov na ihrisku potleskom, najmä hráčov FOMATu aj pri striedaniach, lebo bolo zrejmé, že išli na doraz. Takisto pochvala a poďakovanie patrí aj členom Ultras Juh, ktorí chorálmi a slušným povzbudzovaním hnali našich hráčov.

Dúfame, že týmto výkonom sme všetkých priaznivcov pozvali na najbližšie domáce stretnutie, kedy privítame v 5. kole 29.08.2020 o 16:30 výpravu ŠK Prameň Kováčová.

Komentár trénera:

Zápas musel byť atraktívny pre divákov, pretože mu nechýbalo takmer nič. Padlo veľa gólov, mal výbornú zápletku a rozhodol ho penaltový rozstrel. Najmä v prvom polčase sme hrali veľmi dobre a súper s nami v niektorých činnostiach nestíhal. Po zmene strán hostia zmenili rozostavenie, zavreli nám čiary a už sa nám presadzovalo ťažšie. Napriek tomu mužstvo bojovalo a gólom v nadstavenom čase vybojovalo vzhľadom na priebeh zaslúženú remízu. V rozstrele sme mali mečbal, zodpovednosť mal na pleciach Dano Cvik, ktorý to v tréningoch dáva, ale trafil brvno. Penalty sú aj trochu o šťastí, je to hra centimetrov a zahadzujú ich aj väčší hráči. Určite mrzí, že sme nepostúpili, no asi najväčším negatívom je, že mužstvo na domácej pôde inkasovalo štyri góly. Aj keď bol súper z vyššej súťaže, také niečo by sa nemalo stávať a musíme si tie situácie poriadne rozobrať. Takýto duel môže náš tím výrazne posunúť pri napredovaní a verím, že bol aj dobrou pozvánkou pre našich fanúšikov na ďalšie zápasy sezóny.