MŠK FOMAT MARTIN VS. FK PODKONICE

MŠK FOMAT MARTIN
4 - 1
FK PODKONICE
9. apríla 2022 - 15:30 ihrisko Žabokreky TIPOS III.LIGA STRED 18.KOLO
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
FK PODKONICE
4
Goals
1
ĎUNGEL
MLYNÁR
NIEMCHANINOV
BARČÍK
Scorers
MARTINEC


6
Žlté karty
4
0
Cervené karty
1

TIPOS  III. LIGA STRED – 18. KOLO

 

4 : 1 ( 2 : 0 )

 

Góly:

Ďungel, Mlynár, Niemchaninov (PK), Barčík.

 

Základná zostava:

Raček, Tomka, Niemchaninov, Garaj, Jasenovský, Barčík (K), Mlymár, Dinga, Radchenko, Lanko, Ďungel.

 

Náhradníci:

Palider, Palenčár, Líška, Kulich D., Šesták, Turčina, Hažer.

 

Striedania:

61´- Líška      Radchenko

74´- Kulich      Lanko

88´- Palider      Jasenovský

90´- Turčina      Mlynár

 

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

 

Priebeh stretnutia:

V tomto zápase malo mužstvo MŠK FOMAT Martin okrem dobrej hry ešte dva ciele – a to oplatiť súperovi jesennú prehru z jeho ihriska, a zároveň potvrdiť 3 body z predošlého zápasu z pôdy Oravského Veselého. Nepríjemnosťou je, že sa dlhú dobu budeme musieť zaobísť bez zranených Chovanca (po operácii kolena), Cvika (pred operáciou kolena) a chorého Daudu. Potešitelné však bolo, že už nastúpil kapitán Barčík a bol nielen veľkou oporou, ale od začiatku sa chytil dirigentskej taktovky.  Ako prvý zasahoval náš brankár Raček, keď v 4. minúte chytil hlavičku osamoteného Čilíka. Po tomto momente však hostia zistili, že otvorenou hrou to nepôjde a tak sa stiahli do hlbokého obranného bloku, ktorý museli naši hráči trpezlivo dobýjať. Vytvorili si veľkú územnú prevahu a tak bolo otázkou času, kedy príde k zmene skóre. V 15. minúte zahrával Barčík z pravej strany roh, Tomka hlavou predĺžil na zadnú tyč a číhajúci Ďungel hlavou nezaváhal – 1 : 0. Náš tlak sa naďalej stupňoval a v 25. minúte unikol zprava Ďungel, jeho center ešte tečoval Dinga k Mlynárovi a ten prestrelil brankára hostí Gábriša – 2 : 0. Hráčom FOMAT-u naďalej futbal chutil, keď onedlho zakončoval akrobaticky na malom vápne Niemchaninov po akcii Radchenka, a o dve minúty neskôr peknú strelu Jasenovského zblokoval obranca Podkoníc, a tak skóre sa už do prestávky nemenilo.

Do druhého polčasu tréner súpera vymenil troch hráčov a ak chcel niečo s výsledkom urobiť musel zmeniť aj systém hry. Hostia začali viac behať, začali viac napádať pri rozohrávke a obraz hry sa rapídne zmenil. Ale aj tak sa skóre najskôr menilo v náš prospech. V 55. minúte Jasenovského strelu zblokoval rukou obranca hostí, loptu si na biely bod postavil Niemchaninov a bezpečne zvýšil – 3 : 0. Paradoxne ani tento nepriaznivý stav súpera nezlomil, ešte viac zvýšili bojovnosť a dočkali sa aj gólu. V 65. minúte poslal Turňa jemný center na zadnú tyč, hlavička Kostúrika skončila na tyči Račekovej bránky, odrazenú loptu zakončoval Sedliak, ale Tomka skvelým zákrokom strelu zblokoval na roh. Loptu z neho si vypýtal kapitán Turňa a jeho volej stihol pred našimi obrancami z 5-ky tečovať Martinec – 3 : 1. Zápas dostal nový náboj, pribúdalo súbojov, nervozity a aj kariet z rúk rozhodcu a tak sa diváci rozhodne nenudili. Ukľudnenie na naše kopačky mohol priniesť Kulich – v 77. minźe Barčík po pravej strane vysunul Jasenovského, ale jeho prihrávku Dominik z 5-ky prestrelil. Na rozhodnutie sme museli čakať do 88. minúty, keď znovu úradovala dvojica Barčík – Jasenovský. Na začiatku bol Mlynár, perfektným pasom vysunul po ľavej strane Jasenovského, ten vnikol do 16-ky, nezištne dal loptu pod seba Barčíkovi a náš kapitán završil svoj výborný výkon nechytatelnou strelou k vzdialenejšej žrdi – 4 : 1, čím  uzavrel výsledok zápasu. 

V ďalšom kole sa predstavíme na Veľkonočnú nedeľu 17.04. 2022 o 16:00 u ďalšieho nebezpečného súpera z Kováčovej.

 

Komentár trénera:

Na prvý domáci duel sa celý tím veľmi tešil, pričom sme chceli nadviazať na výkon z predchádzajúceho kola. Prvý polčas spĺňal z našej strany aj prísnejšie kritéria. Chalani využívali svoje silné stránky, dobre kombinovali, nachádzali slabšie miesta v hlbokom defenzívnom bloku súpera a zaslúžene si vypracovali náskok. Po zmene strán už hostia nemali čo stratiť a skúsili so zápasom niečo urobiť. Zvládli sme i to, máme tri body a môžeme byť spokojní. Ako náš náskok rástol napadlo mi, že by sme to mohli dotiahnuť do 4:0 či 5:1 a oplatiť Podkoniciam jesennú prehru. Tesne to nevyšlo, no najdôležitejšie je víťazstvo.

 

Highlighty zo zápasu:

VIDEO