MFK ZVOLEN vs. MŠK FOMAT MARTIN

MFK ZVOLEN
0 - 0
MŠK FOMAT MARTIN
21. septembra 2019 - 15:00 ihrisko Zvolen TIPOS III. LIGA STRED 8. Kolo
Match Statistics
MFK ZVOLEN
Kluby
MŠK FOMAT MARTIN
0
Goals
0
0
Penalty
1


2
Žlté karty
1

TIPOS  III. LIGA STRED – 8.KOLO

 

0 : 0   ( 0 : 0 )

 

Góly:

Zostava:

Huszárik, Mlynár, Tomka, Palenčár, Stašík (C), Garaj, Moďoroši, Boďa, Barčík, Chovanec, Ďungel.

Náhradníci:

Vajagić, Repáň, Dinga, Vavák, Lanko, Cvik, Vojvoda, Hažer.

Striedania:

56’- Vajagić      Mlynár

81’- Vavák      Boďa

 Tréneri:

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Priebeh stretnutia:

Martinčanom sa nepodarilo prekonať hlboký defenzívny blok Zvolena aj vďaka tomu, že v úvode súboja nepremenili penaltu. Bod zvonku však má svoju cenu.
Pred zápasom patrila Zvolenu tretia priečka v tabuľke a ťahal sériu troch stretnutí bez prehry. Tím spod Pustého hradu sa spolieha predovšetkým na dobrú defenzívu, keď v siedmich dueloch inkasoval len sedem gólov, pričom na domácom ihrisku ani jeden. Trochu mu to aspoň podľa čísel škrípalo v útoku, keďže jeho hráči strelil iba osem presných zásahov. To, že spomínané čísla sú založené na reálnom základe, potvrdil i samotný zápas.
Od úvodného hvizdu rozhodcu mali Turčiania viac z hry a kontrolovali loptu. V 6. minúte po rohu Barčíka zahrali domáci v šestnástke rukou a rozhodca ukázal na biely bod. Penaltu Moďorošiho však zlikvidoval Mráz. Potom sa k dvom rohom dostali Zvolenčania, no nič z nich nevyťažili. Futbalisti FOMATu až do konca prvého polčasu dobýjali bránu súpera, ale hlboký a dobre organizovaný obranný blok súpera v kombinácii s hrboľatým terénom im znemožňovali kombinačnú hru.
V 46. minúte vystrčil rožky Zvolen, keď Huszárik vytiahol spod brvna štipľavé zakončenie súpera. Potom domáci pohrozili strelou z priameho kopu, ale ani z tohto mráčika nezapršalo. V 63. minúte Barčík našiel kolmým pasom Boďu. Ten sa ešte snažil vylepšiť svoju pozíciu na zakončenie, no dostal sa do pomerne ostrého uhla a jeho pokus Mráz zneškodnil. O tri minúty neskôr vybojoval Vajagič ťažkú loptu, následným centrom poza obranu našiel Moďorošiho, ktorého nebezpečnú hlavičku stačila obrana protivníka zablokovať. V závere duelu sa Zvolen ešte viac zatiahol dozadu, naši sa však naďalej snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Najbližšie k rozhodujúcemu presnému zásahu mal líder tímu Barčík, jeho strela žiaľ tesne minula pravú tyč.
Súboj celkov z čela tabuľky tak skončil bezgólovou remízou, Martin predĺžil treťoligovú sériu bez prehry o trinásty dielik a naďalej zostal na čele tabuľky.

Komentár trénera:

Zvolen sa dnes prezentoval veľmi dobre organizovanou defenzívou, ktorú sa nám prekonávalo veľmi ťažko. V úvode zápasu sme si mohli pomôcť penaltou, žiaľ nepodarilo sa nám ju premeniť. Potom začalo naše celozápasové dobýjanie protivníkovej brány, pričom ešte väčším súperom ako domáci, bol pre nás katastrofálny terén. Nič sa nedá robiť aj takéto zápasy bývajú. Aj keď s bodom nie sme veľmi spokojní, berieme ho. Pozitívom je, že mužstvo neinkasovalo a veľmi ma teší, že natiahlo sériu bez prehry na trinásť treťoligových duelov, pričom posledné prehru nám ešte na jar uštedril práve Zvolen.