MFK DOLNÝ KUBÍN VS. MŠK FOMAT MARTIN

MFK DOLNÝ KUBÍN
2 - 0
MŠK FOMAT MARTIN
11. septembra 2021 - 15:30 ihrisko Oravský Podzámok TIPOS III.LIGA STRED 7.Kolo
Match Statistics
MFK DOLNÝ KUBÍN
Kluby
MŠK FOMAT MARTIN
2
Goals
0
KOLORÉDY
BOBČEK
Scorers


0
Žlté karty
1

TIPOS  III. LIGA STRED – 7. KOLO

 

2 : 0 ( 0 : 0 )

 

 

Góly:

 

Základná zostava:

Hažer, Tomka, Arvensis, Garaj, Cvik, Líška, Dinga, Chovanec, Kulich Dominik, Šesták, Ďungel (K).

 

Náhradníci:

Palenčár, Jasenovský, Barčík, Repáň, Lanko, Turčina, Kliuchikov, Kulich Peter.

 

Striedania:

46´-   Jasenovský          Šesták

59´-   Repáň          Arvensis

76´-   Palenčár          Chovanec

90´-   Kliuchikov          Líška

 

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

 

Priebeh stretnutia:

Na futbalistov MŠK FOMAT Martin čaká opäť náročný trojzápasový týždeň a ten začali napĺňať na ihrisku v Oravskom Podzámku, kde má momentálne domovský stánok vedúce mužstvo tabuľky MFK Dolný Kubín. A tak sa s veľkým záujmom očakávalo, či po Kalinove zoberieme body aj ďalšiemu lídrovi.

Na úvod treba povedať, že štadión a ihrisko, či už rozmermi alebo kvalitou, určite nespĺňa parametre na tretiu ligu, ktorými sa tak veľmi oháňajú riadiace orgány na SsFZ. To nám ako technickejšiemu mužstvu snažiacemu sa o kombinačnú hru viac prekážalo ako domácim, ktorí hrali jednoducho na nakopávané lopty.

Od začiatku sme zobrali iniciatívu na svoje kopačky a domáci sa len sporadicky v prvých 25 minútach dostávali na našu polovicu, aj to po našich niekedy lacných stratách v strede ihriska. Prvá šanca prišla v 11. minúte, keď center Líšku vyrazil spred kopačky Kulicha brankár Spišák. V 15. minúte si na roh Garaja nabehol Cvik, ale hlavou poslal loptu tesne vedľa pravej tyče. V spomínanej druhej polovici prvého polčasu sa postupne začali dostávať k slovu aj domáci hráči, ale dostali sa len k dvom strelám. Prvú od Koloredyho v 38. minúte z ľavej strany zblokoval Tomka na roh, a druhú  v 40. minúte z kopačky Machaja k pravej tyči vyrazil Hažer. Skóre sa mohlo v náš prospech meniť v 44. minúte, ale na strelu Líšku nedočiahol nabiehajúci D. Kulich. A tak sa do kabín odchádzalo bez gólov.

Na druhý polčas sme nastúpili s Jasenovským a ten hneď potiahol po ľavej strane 2-3 akcie, ale neboli sme vo finálnej fáze efektívny. Trest prišiel v 53. minúte, keď sa Kubín dostal k dvom rohovým kopom. Ten druhý skončil gólom v našej sieti, keď sme viackrát nedokázali odpratať loptu do bezpečia, vznikla skrumáž, tú využil Koloredy a zblízka otvoril skóre – 1 : 0.

Rýchlo sme sa z tohto šoku otriasli a v 57. minúte sme mohli vyrovnať, keď Ďungel poslal z pravej strany presný center na hlavu Dingu, ale ten pohrdol tutovkou a lopta letela nad  bránku Spišáka. Ďalej sme sa snažili zvierať domácich a prišla na pravej strane kominácia Ďungela s Kulichom, ale strelu nášho kapitána z uhla vyrazil na roh domáci brankár. Ten zahrával Garaj, do centra sa položil Líška, ale ten druhú 100 ⁒ šancu spálil hlavičkou vedľa bránky. V 75. minúte opäť v zakončení Líška, ale jeho strela z hranice 16-ky nemala potrebnú razanciu a našla len pripraveného gólmana Kubína. Tretia gólová šanca prišla v 84. minúte, keď opäť na pravej strane vyšla pekná kombinácia Ďungel – D . Kulich, ten vnikol do pokutového územia, spätnú loptu naservíroval Palenčárovi, ale lopta z jeho kopačky tesne minula ľavú žrď. Opäť sa vzápätí potvrdilo „ošúchané“ nedáš – dostaneš, keď domáci podnikli po ľavej strane rýchly brejk a Bobček uzavrel skóre – 2 : 0. A tak sme známy kalich horkosti dopili až do dna !!!

V stredu 15.09. cestuje MŠK FOMAT Martin do Čadce na vložený zápas  15. kola, kde sa o 15:30 stretne v súboji s domácim FK.

 

Komentár trénera:

V tomto stretnutí sme si nezaslúžili prehrať, konečný rezultát je pre nás veľmi krutým výsledkom. Dovolím si tvrdiť, že ak by duel skončil opačným výsledkom, nikto by nemohol nič povedať. V prvom polčase sme domácich takmer do ničoho nepustili, žiaľ dve naše tutovky zostali nevyužité. Počas prestávky som chalanov upozorňoval na to, že si treba postrážiť nástup Kubína, pretože jeho hráči určite zvýšia obrátky a budú chcieť dať zabudnúť na nevydarené úvodné dejstvo. Žiaľ, inkasovali sme hlúpy gól. No napriek tomu mužstvo zostalo verné svojej hre, aj na zlom teréne sa snažilo kombinovať a vytvorilo si ďalšie tri či štyri tutovky. Ani jedna však v sieti neskončila a pri našom záverečnom vabanku ešte domáci pridali druhý gól. Je to veľká škoda, pretože protivníka sme dokázali držať na dištanc. Len kontrolu, ktorú máme nad zápasom, nevieme korunovať gólom. Nemáme vo svojom strede hráča, ktorý by sa vedel výraznejšie strelecky presadiť ako boli v minulosti Milan Vajagič či Maťo Boďa. Nezostáva nám nič iné len ďalej makať a snáď vo svojom strede postupne nájdeme hráča, ktorý bude vedieť byť efektívny a dokáže rozhodovať zápasy v náš prospech. V siedmich stretnutiach sme strelili len šesť gólov, a to je veľmi málo.

 

Video zo zápasu:

1.polčas

 

2.polčas