OFK TEPLIČKA NAD VÁHOM vs. MŠK FOMAT MARTIN

OFK TEPLIČKA NAD VÁHOM
2 - 3
MŠK FOMAT MARTIN
10. júla 2020 - 17:30 ihrisko Teplička nad Váhom Prípravný Zápas

PRÍPRAVNÝ ZÁPAS

 

2 : 3   ( 1 : 1 )

Góly:

Ďungel, Repáň (PK), Cvik.

Zostava:

Kulich, Ďungel, Cvik, Kraľovanský, Turčina, Garaj, Arvensis, Repáň, Vojvoda, Lanko, Dinga.

Striedali:

Hažer, Burger, Tomka.

Chýbali:

Barčík, Chovanec, Mlynár, Palenčár, Vavák, Bučo.

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Priebeh stretnutia:

Stretnutie sa hralo v úmornej horúčave, ale od začiatku sme boli aktívnejší a domáci sa len sporadicky dostávali na našu polovicu ihriska. Z toho rezultoval aj náš úvodný gól. Akciu skvele rozbehol Ďungel, zakombinoval s Repáňom a z uhla krížnou strelou po zemi otvoril skóre – 0:1. Dlho sme sa ale z vedenia netešili, keď domáci z ojedinelého útoku vnikli do 16-ky a po naivnom faule z pokutového kopu vyrovnali – 1:1.

Naďalej sme pokračovali v nátlakovej hre, ale viacero akcií sme vinou zlej finalizácie nepretavili do gólového efektu. Dva krát sa dostal do gólových šancí Lanko – v prvej v 31. min. zblízka prestrelil bránku domácich, a v 42. min. po centri Repáňa v dobrej pozícii namiesto voleja volil prihrávku a domáca obrana si poradila.

Druhý polčas sme zo začiatku už neboli takí dominantní, čo mohli domáci využiť v 48. min, keď po rýchlom protiútoku ani z viacerých pokusov nedokázali loptu dopraviť do našej siete a ich strely sme úspešne blokovali. Ale v 54. min. sa im to už podarilo a znova po brejku obrátili skóre vo svoj prospech – 2:1.

Po tomto momente sme opäť prebrali iniciatívu z čoho mohol rezultovať vyrovnávajúci gól, ale Ďungel v 66. min . z prvej pri zadnej žrdi triafal v tutovke tesne vedľa. Vyrovnanie prišlo v 75. min. keď sa aktívny Repáň  v 16-ke domácich kľučkou výborne uvoľnil, nasledoval faul a sám penaltu bezpečne premenil – 2:2.

Snažili sme sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale viacero sľubných akcií sme opäť nedotiahli do úspešného konca, alebo výborne zasiahol domáci brankár ako pri Lankovej krížnej strele. Nakoniec sme predsa strhli víťazstvo na svoju stranu, keď sme výborne rozohrali roh na krátko a na Lankov center skvele vyskočil Cvik a uzavrel skóre na 2:3.

 Komentár trénera:

Bol to prvý zápas po 4 mesiacoch a na ihrisku to bolo aj vidieť. Hrali sme pomaly, v obrannej fáze sme robili na naše pomery veľa taktických chýb. Veľa akcii v útočnej fáze sme nedotiahli správnym riešením do finalizácie resp. do gólového zakončenia. Pozitívom prvého prípravného zápasu bolo otočenie nepriaznivého výsledku v náš prospech.