MŠK FOMAT MARTIN vs. OFK TEPLIČKA NAD VÁHOM

MŠK FOMAT MARTIN
5 - 3
OFK TEPLIČKA NAD VÁHOM
7. marca 2020 - 14:30 ihrisko UT Martin - Pltníky Prípravný Zápas

PRÍPRAVNÝ ZÁPAS

 

5 : 3   ( 2 : 1 )

 

Góly:

Meľo 2, Boďa, Dinga, Moďoroši.

Zostava:

Huszárik, Ďungel, Stašík, Cvik, Palenčár, Chovanec, Dinga, Mlynár, Moďoroši, Lanko, Boďa.

Striedali:

Meľo, Vojvoda (k dispozícii boli ešte Hažer, Repáň).

Chýbali:

Tomka, Barčík, Garaj , Veselovský.

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Priebeh stretnutia:

V predposlednom prípravnom stretnutí sa MŠK FOMAT Martin stretol v súboji s účastníkom 4. ligy Sever – OFK Teplička nad Váhom, ktorý zimuje na 6. priečke.

Mali sme vynikajúci úvod, keď už v 2. min. Palenčár výborne predskočil obrancu hostí a jeho presnú prihrávku zblízka premenil Boďa – 1:0.

I keď v ďalších minútach sa hralo v našej réžii, hostia sa snažili o otvorený futbal a využívali každú príležitosť na ohrozenie Huszárikovej bránky. Ale na druhej strane aj dobre bránili, keď veľa našich sľubných akcií odvrátili na roh, alebo stihli strely zablokovať.

Zvýšiť skóre sa nám podarilo až v 29. minúte, keď Lankov center z pravej strany obrana hostí ešte odvrátila, ale na následnú strelu Dingu už nestačila a tak bolo 2:0. Hostia ani za tohto nepriaznivého stavu neskladali zbrane a v 36. minúte znížili strelou zvnútra 16-ky – 2:1.

Do druhého polčasu nastúpil namiesto zdravotne indisponovaného Ďungela Meľo. Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie hosťujúcemu mužstvu, keď v 55. ninúte si prudký center zprava nešťastne zrazil do vlastnej siete Lanko – 2:2. Potom prišla menšia prestrelka a skóre sa v priebehu pár minút menilo 3 krát. Najprv hneď po otvorení hry Boďa vysunul cez stred hosťujúcej obrany Meľa a ten ponúknutú šancu s prehľadom využil – 3:2. Hostia následne kontrovali a v nasledujúcej minúte vyrovnávali z penalty – 3:3. V 63. minúte sa opäť predstavil v úlohe strelca Meľo, keď mu tentoraz naservíroval loptu Moďoroši a jeho krížna strela po zemi skončila v sieti – 4:3.  A do tretice v akcii Meľo, keď v 66. minúte po rohovom kope jeho hlavičku s námahou vyškriabal brankár hostí spod brvna. Potom sa naďalej hral otvorený futbal a v 78. minúte sa predviedol Chovanec, keď jeho utešená strela z 18. metrov skončila na brvne. O štyri minúty neskôr sa predstavil opäť Chovanec – tento raz v úlohe nahrávača, keď pekne do uličky vysunul Moďorošiho, a ten rutinérsky zakončil, čím uzavrel skóre zápasu  na 5:3.

Generálku na ligu absolvujeme v sobotu 21.03.2020 o 15:00 hod. v Žabokrekoch s miestnym FK Slovan.

 Komentár trénera:

Dnes som chcel v zápase vidieť ako sa hráči budu pohybovať po náročnom tréningovom procese, a ako budu prepínať po strate lopty a hlavne ako budú trpezlivý. Nie všetko bolo ideálne. Keď boli v pohybe, kombinovali, a tak si aj vytvárali šance. Boli nebezpeční. Akonáhle riešili po druhej či tretej prihrávkovej činnosti finálku, tak boli ľahké straty lopty a tým pádom sme museli viacej behať bez lopty, čo nie je náš štýl hry.

Zápas nám ukázal veľa pozitív v útočnej fáze, ale aj veľa negatív v defenzíve. Mame ešte 3 týždne do prvého ostrého zápasu, kde budeme všetko smerovať, aby to bolo čo najideálnejšie.