FK PODKONICE VS. MŠK FOMAT MARTIN

FK PODKONICE
5 - 1
MŠK FOMAT MARTIN
15. augusta 2021 - 17:00 ihrisko Podkonice TIPOS III.LIGA STRED 3.KOLO
Match Statistics
FK PODKONICE
Kluby
MŠK FOMAT MARTIN
5
Goals
1
Dlhoš
Sedliak
Kostúr
Bobok
Čilík
Scorers
Jasenovský


1
Žlté karty
1

TIPOS  III. LIGA STRED – 3. KOLO

 

5 : 1 ( 3 : 1 )

 

Góly:

44´- Jasenovský.

 

Zostava:

Hažer, Arvensis, Garaj, Jasenovský, Cvik, Bučo, Líška, Dinga, Chovanec, Lanko, Ďungel.

 

Náhradníci:

Kulich Peter, Tomka, Barčík, Repáň, Kulich Dominik, Šesták, Turčina, Kliuchikov.

 

Striedania:

46´-   Šesták          Lanko

46´-   Repáň          Líška

63´-   Kliuchikov          Bučo

79´-   Kulich D.          Garaj

 

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

 

Priebeh stretnutia:

Pred zápasom ani v jeho prvých minútach nič nenasvedčovalo tomu, že nakoniec odídeme z ihriska nováčika s debaklom. Vedeli sme, že na ihrisku menších rozmerov budú chcieť ťažiť najmä z nakopávaných lôpt, čo sa aj potvrdilo. Od začiatku sme preto chceli byť dominantní a snažili sme súperovi vnútiť svoj štýl hry a domáci sa tak len zriedka dostávali k lopte. Ale prišla 8. minúta a prvý krát sme inkasovali. Súper zahrával trestný kop od pravej autovej čiary, ten sme ešte odvrátili, ale len ku Dlhošovi, ktorý spoza 16-ky tečovanou strelou otvoril skóre 1 : 0. Zatiaľ sa nič nedialo a pokračovali sme v kontrole hry, avšak náš tlak bol neefektívny a šance neprichádzali. Naopak opäť sa gólovo v 21. minúte presadili Podkonice. Využili našu ľahkú stratu lopty v strede ihriska, potiahli po pravej strane a prudkú prízemnú prihrávku do päťky dorazil Sedliak 2 : 0.  Situácia už začala byť povážlivá a aby tomu nebol koniec, v 24. minúte  do tretice podnikli domáci rýchly brejk, na jeho konci Kostúr nedal Hažerovi šancu, keď zvýšil na 3 : 0. A to ešte v 37. minúte mohli Sedliakom skóre ešte navýšiť, ale Hažer strelu vytlačil na roh. Ešte stále sme verili, že sa do zápasu vrátime. V 44. minúte Arvensis vyviezol loptu, na ľavej strane vysunul Jasenovského a ten po zemi znížil gólom do šatne 3 : 1.

Do druhého polčasu poslal tréner Šuhaj čerstvé sily so zámerom výsledok zvrátiť, aj keď striedanie Lanka bolo vynútené. Znížiť mohol Cvik po rohu Garaja, ale v gólovej pozícii poslal loptu hlavou nad. V 59. minúte dobrú prácu Jasenovského nevyužil Arvensis. Kľúčový okamih zápasu zrejme prišiel v 77. minúte. Po spolupráci s Arvensisom zahodil tutovku Jasenovský a následne z protiútoku súper trestal, keď Bobok zvýšil na 4 : 1. No a kalich horkosti sme dopili do dna v 83. minúte, keď ďalší rýchly protiútok zakončil Čilík a stanovil konečné skóre zápasu – 5 : 1. Kozmeticky ho mohol prikrášliť Ďungel, ale takisto z gólovej pozície hlavou minul.

Paradoxom v druhom polčase bolo, že hráči Podkoníc cca od 70. minúty začali kondične odpadávať, chytali ich kŕče a napriek tomu ukázali enormnú bojovnosť, nasadenie a dokázali v posledných minútach skóre navýšiť a stretnutie dotiahnuť do víťazného konca.

Najbližší zápas odohráme v sobotu 21. 08. 2021 o 16:30,  keď našim súperom bude ŠK Prameň Kováčová.

 

Komentár trénera:

V prvej dvadsaťpätminútovke sme podali katastrofálny výkon a súper nás za to potrestal tromi presnými zásahmi. Ešte pred prestávkou sa nám podarilo znížiť a do druhého polčasu sme vstupovali s tým, že strelíme kontaktný gól a dostaneme domácich pod tlak. Žiaľ, tri naše tutovky zostali nevyužité a v závere ešte Podkonice potrestali dve naše hrubé chyby.Výsledok je síce pre nás dosť krutý, ale verím, že táto facka niektorým chalanom príde vhod a že bude platiť staré známe, čo ťa nezabije, to ťa posilní. Na pondelkovom tréningu si ešte tento súboj poriadne rozoberieme, rozanalyzujeme chyby a od utorka sa už začneme naplno koncentrovať na ďalšie stretnutie.

 

Highlighty zápasu: