FC BANÍK PRIEVIDZA VS. MŠK FOMAT MARTIN

FC BANÍK PRIEVIDZA
0 - 2
MŠK FOMAT MARTIN
23. júla 2022 - 09:30 ihrisko Prievidza Prípravný zápas
Match Statistics
FC BANÍK PRIEVIDZA
Kluby
MŠK FOMAT MARTIN
0
Goals
2
Scorers
ALMASKÝ (PK)
BRODŇAN


PRÍPRAVNÝ ZÁPAS

 

0 : 2 ( 0 : 2 )

 

Góly:

6´- Almaský (PK), 15´- Brodňan.

 

Základná zostava:

Hažer, Siva, Tomka, Brodňan, Niemchaninov, Dinga, Ceniga, Chupáň, Líška, Lanko, Almaský.

 

Náhradníci:

Satina, Repáň, Rihanne, Raček.

 

Tréneri:

Šuhaj Pavol.

 

Priebeh stretnutia:

Ďalší zápas spadajúci do prípravného obdobia sme odohrali v Prievidzi s účastníkom 5. ligy-Západ FC Baník Prievidza. V našej zostave figuroval aj navrátivší sa odchovanec Matej Siva.

Ako prvý mohli ísť do vedenia domáci, ale v 3. minúte brejk z pravej strany zlikvidoval výborným zákrokom Hažer. A to bolo na dlhé minúty zo strany Baníka všetko. Prebrali sme kontrolu nad zápasom a prišli aj góly. Najprv v 6. minúte prišla akcia na jeden dotyk po osi Niemchaninov – Chupáň – Lanko. Posledný menovaný bol zastavený faulom a Almaský bezpečne premenil penaltu – 0 : 1. Naďalej sme pokračovali v aktívnej hre a domáci s námahou odvracali naše útoky. Po jednom z nich v 15. minúte prišiel výborne kopnutý (a nie jediný v tomto zápase) rohový kop Tomku, do vzduchu sa zavesil jeho parťák zo stopérskej dvojice Brodňan a zvýšil na  – 0 : 2. Domáci Baník zahrozil až v 30. minúte, ale opäť zasiahol dobrým zákrokom spoľahlivý Hažer. V závere polčasu sme mohli náš náskok navýšiť, ale najprv v 41. minúte v tutovke vychytal domáci brankár Lanka, a v 45. minúte po akcii a centri Chupáňa zakončil z gólovej pozície Líška hlavou tesne nad bránku.

Našu dobrú hru a kontrolu nad zápasom ohodnotil aj bývalý reprezentant a kapitán reprezentácie Dušan Tittel, ktorý sa v polčasovej prestávke pristavil pri našej lavičke.

V druhom polčase zaujala v 49. minúte strela Satinu, ktorú domáci brankár vyrazil na roh. V 60. minúte prišla z pravej strany akcia na jeden dotyk, ale strelu Sivu domáci zblokovali na roh. V 67. minúte po parádnej akcii Lanko servíroval prihrávku na podnose Repáňovi, ale ten zaváhal a domáci gólman ho vychytal.

Dokonca zápasu  sa už nič podstatné neudialo, obe mužstvá už viac bojovali s enormnou horúčavou ako so súperom.

 

Komentár trénera:

V druhom prípravnom bloku sme nastúpili na dobrej upravenej ploche v Prievidzi. Snažili sme sa odstraňovať chyby z posledných zápasov a naopak byť nebezpečnejší vo finálnej fáze. Mali sme v tomto zápase znova aj dobre pasáže, ale aj slabšie. Keď sme držali loptu, bolo to v poriadku ale, veľa krát sme po zisku lopty hľadali hneď finálnu prihrávku, z čoho vznikali ľahké straty a potom veľké úsilie znova o zisk lopty. Toto musia chlapci pochopiť, že čím viac máme loptu na svojich kopačkách, tým sme nebezpečnejší a stoji nás to aj menej síl.