Dorast v jarnej premiére

Ako dopadli zápasy U17 a U19

V sobotu 3. marca sa na novom ihrisku s umelou trávou v Martine časť Pltníky odohrali prvé jarné odvety ligovej súťaže dorastu II.Liga – Východ, MŠK FOMAT Martin proti MŠK Kysucké nové Mesto. Ako sme v nedávnom článku avizovali, naši chalani mali kysučanom čo vracať. V jesennej časti uhral starší dorast na ihrisku domácich MŠK iba bod za remízu 1:1 a mladší dorast dokonca prehral 1:0. Postupom času však zápasy a výsledky zápasov našich dorastencov vyzerali úplne inak. A aj postavenia v tabuľkách U19 a U17 nasvedčovali tomu, kto bude v odvetnej časti favoritom duelov.

Žiaľ nie všetko včera vyšlo podľa predstáv martinských trénerov a hráčov. Starší dorast napriek sľubnému prvému polčasu dohral zápas 17. kola opäť „len“ remízou 1:1. Navyše náš brankár Raček čelil dvom pokutovým kopom súpera, ktoré našťastie zlikvidoval bravúrnymi zákrokmi.

Mladší dorast však výsledkovo nesklamal. S konečným skóre 6:2 môžu byť hráči a tréneri U17 spokojní, avšak po relatívne vyrovnanom prvom polčase (1:1) to nevyzeralo na jasnú prevahu domácich. Veď ešte v 68. minúte martinčania viedli len o gól – 2:1. V posledných desiatich minútach však diváci mohli vidieť gólový koncert, keď v záverečnom úseku hry padlo dohromady 5 gólov. Treba však povedať, že najmä druhý polčas sa viac-menej niesol už len v našej réžií, a bolo len otázkou času, kedy sa súperovi výsledkovo vzdialime.

Viac o zápasoch martinského dorastu aj očami trénerov sa dozviete už v najbližšom Výsledkovom servise, ktorý pre vás pripravíme v pondelok.