Áčko FOMATu má nového trénera

  • 10. septembra 2018
  • Muži A
  • 1019 Views

VEDENIE FOMATU ROZHODLO O ZMENÁCH NA TRÉNERSKÝCH POSTOCH

 

Na lavičke A mužstva došlo k zmenám. Po nie celkom vydarenom závere minulej sezóny, a začiatku tej aktuálnej, sa vedenie nášho klubu rozhodlo, že vymení trénerov Á-čka. Konečné rozhodnutie pre túto zmenu prakticky vzišlo po prehratom domácom zápase v pomere 1:2, v predohrávke 14. kola, so Žarnovicou. Vladimír Kuťka tak už s vedomím, že na poste hlavného trénera končí, ako veľký profesionál výborne pripravil svoje družstvo pre nasledujúce stretnutie. Zápas, proti lídrovi tabuľky z Fiľakova, spolu so svojimi zverencami dotiahol do víťazného konca. Výhra v pomere 3:1 na ihrisku v Žabokrekoch ale nič nezmenila. Trénersky chlebíček je ale vo futbale neúprosný, a tak sa pôsobenie pána Kuťku vo FOMATe končí.

Nový kormidelník nášho Á-čka sa po niekoľkohodinovej debate s vedením klubu stáva pán Pavol Šuhaj. Donedávna pôsobil ako tréner pri mužstve z Terchovej, a má za sebou bohatú hráčsku, a aj úspešnú trénerskú kariéru. Hrával za AS Trenčín, ŠK odeva Lipany, BŠK Partizán Bardejov. No vyskúšal si aj zahraničie, kde okrem Českej republiky pôsobil aj v Grécku či na trávnikoch v nižšej Anglickej súťaži. S už spomenutou Terchovou sa mu podarilo prebojovať z piatej do štvrtej ligy, a následne aj do ligy tretej, no do tejto, hlavne finančne náročnej súťaže sa nakoniec Terchová neprihlásila. 37 ročný rodák z Lipian uprednostnil pôsobenie v Martine pred ponukami klubov z nižších súťaží, napriek tomu že mal v pláne si od futbalu niekoľko mesiacov oddýchnuť.

Určite stojí za spomenutie aj fakt, že pán Vladimír Vítek uvoľnil miesto na poste asistenta trénera pre pána Stanislava Rumana, ktorý už v minulosti ako tréner, u nás na FOMATe, pôsobil.

Zápasová premiéra obom trénerom vyšla na výbornú, keď si priviezli z metropoly Kysúc tri body po víťazstve 2:0.

Pevne veríme, že zmena na trénerských postoch prinesie do kabíny Á-čka ten správny impulz, a že sa s mužstvom ponesú na víťaznej vlne čo najdlhšie. Držíme palce.

Pánovi Kuťkovi prajeme do života len to najlepšie, pevné zdravie a veľa úspechov v novom pôsobisku. Ďakujeme pán tréner!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *