2% PRE FOMAT

  • 25. januára 2021
  • Oznam
  • 620 Views

Podporte Mladých Fomaťákov

Vážení rodičia, partneri a fanúšikovia Mestského športového klubu FOMAT Martin!

 

Na webovom sídle MŠK FOMAT  Martin je zverejnené „Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby“ a my Vás chceme týmto spôsobom požiadať a poprosiť o podporu formou poukázania vašich 2% z dane z príjmov.

Poukázaním vašich 2% prispejete na činnosť futbalové klubu, ktorý vytvára podmienky na športovanie a pravidelný pohyb pre približne 300 detí vo veku od 6 do 18 rokov.

Nenechajte svoje 2% z vašej dane „prepadnúť“ v prospech štátu a zvlášť v dnešnej dobe podporte podmienky pre športovanie detí a mládeže!

 

Ako na to?
Prosíme vyplnené Vyhlásenie doručiť do kancelárii klubu na Hurbanovej 27 (od škôlky) spolu s potvrdením o zaplatení dane, ktoré potom MŠK FOMAT Martin doručí na daňový úrad, prípadne obe vyplnené tlačivá môžete zaniesť na daňový úrad osobne.

Ďakujeme Vám!

JEDNO SRDCE, JEDEN TÍM – MŠK FOMAT Martin!!!

 

POSTUP POUKÁZANIA 2%  DANE  Z PRÍJMOV:

Zamestnanec:

Je potrebné požiadať svojho zamestnávateľa aby Vám vystavil „Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti“ za rok 2020.

  1. Z tohto potvrdenia zistíte výšku Vami zaplatenej dane z príjmu za rok 2020 a z nej je možné vypočítať sumu max. 2%, ktoré môžete poukázať Mestskému športovému klubu FOMAT Martin.
  2. V prípade, že ste odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín, môžete poukázať sumu až do výšky 3%.
  3. Vyplňte Vyhlásenie o poukázaní podielu zo zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby“, ktoré si môžete klikom na názov dokumentu, alebo ho nájdete nižšie na tejto stránke, ako „pdf“ dokument aj s pred vyplnenými údajmi MŠK FOMAT Martin.
  4. „Potvrdenie o zaplatení dane“ „Vyhlásenie o poukázaní“, prípadne aj potvrdenie, že ste v roku 2020 dobrovoľnícky odpracovali minimálne 40 hodín, je potrebné doručiť do kancelárii klubu na Hurbanovej 27 (od škôlky) alebo osobne na daňový úrad podľa Vášho bydliska do 30.4.2020.

Fyzická osoba:

1.Je potrebné si vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane (resp. 3% v prípade odpracovania minimálne 40 hodín ako dobrovoľník – je nutné k tomu priložiť potvrdenie od organizácie, pre ktorú ste dobrovoľnícky pracovali)

2.V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú uvedené kolónky na poukázanie 2% (resp. 3%) z dane v prospech prijímateľa nasledovne:

– v daňovom priznaní typu A (strana 5 – VIII. oddiel)

– v daňovom priznaní typu B (strana 11 – XII. oddiel)

Obchodné meno (názov): Mestský športový klub FOMAT Martin

Právna forma: Občianske združenie

IČO/SID: 35660775

Sídlo: Hurbanova 27, 036 01 Martin.

3.Riadne vyplnené daňové priznanie je potrebné doručiť v lehote daňového priznania na príslušný daňový úrad.

 

 

VYHLÁSENIE ZA ROK 2020

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *