Prípravný zápas FOMAT muži A

FOMAT

 

VS.

Bánová

9. Február 2019

MŠK FOMAT Martin – TJ Jednota Bánová

2:3 ( 0:3 )

 

Zostava: Mitrovič, Palenčár, Ďungel, Cvik, Lacko, Rakičevič, Garaj, Chovanec, Repáň, Dinga, Boďa.

Striedali: Hažer, Bielik, Jesenský, Vavák, Lanko.

Chýbali: Stašík, Vajagič, Mlynár, Moďoroši, Vojvoda, Černek, Jurášek, Ihnatišin.

Góly: 66´- Boďa, 79´- Ďungel.

Komentár:

V ďalšom prípravnom stretnutí sme privítali vedúce mužstvo 4.ligy Sever Bánovú a tá jednoznačne potvrdila svoju povesť a postavenie v tabuľke. Jej výkon neznižuje ani fakt, že naši nastúpili v silne improvizovanej zostave. Hostia výborne napádali po celom ihrisku, nedávali nám veľa priestoru a preto viazla kombinácia. Napriek tomu sme my mohli ísť do vedenia.

V 3. minúte si na prvú tyč nabehol Boďa, ale jeho strelu po centri Palenčára brankár hostí končekmi prstov vyrazil na roh. Tento moment výrazne ovplyvnil ďalší vývoj stretnutia a hostia začali preberať iniciatívu. V 16. minúte mohli ísť do vedenia, ale Jasenovský prestrelil vo vyloženej šanci. V 18. minúte najprv dva krát výborne zasiahol náš brankár Mitrovič a  Jasenovský zahodil tutovku. Do vedenia ale išli Bánovčania v 20. minúte, keď sa spoza 16-ky odhodlal k strele Lazar, lopta sa obtrela o Ďungela a skončila v sieti bezmocného Mitroviča 0:1.

Hostí gól povzbudil a v 23. minúte udreli znova, keď využili našu zlú rozohrávku a skúsený Mráz nezaváhal 0:2. Povzbudení hráči Bánovej  nás o 3. minúty potrestali znovu za netaktický faul pred 16-kou. Loptu si postavil opäť Mráz a ľavačkou ponad múr potvrdil pozíciu najlepšieho strelca 4.ligy 0:3. Hostia mohli svoj náskok zvýšiť ešte v 41. minúte, ale Jasenovský do tretice navlas rovnako strelou nad pohrdol tutovkou. Do 2.polčasu sme prestriedali, ale dlho sme sa nemohli dostať cez kompaktnú obranu Bánovej. Až v 64. minúte sa pekne v 16-ke uvoľnil Dinga, ale z výbornej pozície pálil nad. Od tohto okamihu začali hostia trošku strácať tempo, čo sme v 66. minúte gólovo využili – výborne zakombinovala dvojica Lanko – Bielik, k lopte sa dostal Boďa a vkresal iskričku nádeje 1:3. Potom sa vyznamenal Hažer, keď vychytal v čistej šanci Švikruhu. Znížiť na rozdiel gólu sme mohli v 73. minúte keď výborne potiahol loptu Boďa, v situácii dvaja na jedného našiel nabiehajúceho Garaja. Ten ale zoči-voči brankárovi v čistej šanci trafil len jeho nohy. Naďalej sme pokračovali v aktívnej hre a znížiť sa nám podarilo v 79. minúte, keď rohový kop Repáňa dotlači do siete Ďungel 2:3. Nakoniec sme mohli aj vyrovnať v 84. minúte, ale na prízemnú prihrávku z pravej strany nikto z našich nereagoval a lopta prešla bez povšimnutia až do autu. Ďalšie stretnutie je naplánované na sobotu 16.02. 2019 o 11:00 v Považskej Bystrici, ale či sa odohrá o tom budeme informovať na našej webovej stránke.

Jozef Bučko
vedúci mužstva

Kysucké nové Mesto

 

VS.

msk-fomat-martin

2. Február 2019

MŠK Kysucké Nové Mesto – MŠK FOMAT Martin

1:1 ( 1:0 )

 

Zostava: Kolena, Palenčár, Stašík, Chovanec, Lacko, Rakičevič, Garaj, Jesenský, Mlynár, Boďa, Vajagič.

Striedali: Mitrovič, Ďungel, Repáň, Kračmer, Moďoroši, Vavák.

Chýbali: Hažer, Ihnatišin – voľno; Vojvoda, Černek, Jurašek – zranení.

Góly: 13. min – Kubala, resp. 55. min – Boďa.

Komentár:

V sobotu sme odohrali ďalšie prípravné stretnutie, tentoraz na Kysuciach. Do stretnutia nastúpili aj traja noví hráči – brankári Kolena, Mitrovič a krajný záložník Rakičevič, ktorí prišli vo štvrtok na skúšku.
Stretnutie nás nezastihlo v najlepšej pohode, aj keď treba uviesť, že súper vychádzal z hlbokej defenzívy a nepúšťal sa s nami do otvoreného boja. Hoci sme boli počas celého polčasu aktívnejší, ako prvý zasahoval náš brankár Kolena, keď zlikvidoval tiahlu strelu k pravej tyči.
V 13. minúte prišla akcia domácich ako cez kopirák z predošlého súboja s Belou: namiesto nášho zakončenia z hranice 16-ky prišla strata lopty, domáci sa jednou dlhou prihrávkou dostali za stred našej obrany a Kubala s prehľadom otvoril skóre – 1:0.
Aj keď v ďalšom priebehu sme sa snažili o ofenzívu, viaceré sľubné akcie stroskotali na finálnej prihrávke. Naopak súper mohol z ojedinelej akcie zvýšiť skóre, ale brankár Kolena výborným zákrokom napravil naše zaváhanie v defenzíve. V priebehu polčasu sa zranili Palenčár ( striedal Ďungel ) a Stašík ( striedal Repáň ).
Do druhej polovice sme nastúpili nátlakovo, s vysokým pressingom a súpera sme 25 minút nepustili na našu polovicu. Z toho rezultovalo aj naše vyrovnanie, keď Garajov center našiel pred bránou Boďu a ten nezaváhal – 1:1. Napriek aktívnej hre sme sa ale do gólových príležitostí nedostávali. Strelami zdiaľky sa prezentovali Mlynár a Moďoroši.
V 67. minúte sa prvýkrát dostali k slovu aj domáci z brejku, ale najprv skvele zasiahol na hranici 16-ky brankár Mitrovič a následný lob smerujúci na bránu vyhlavičkoval Ďungel.
Od tohoto okamihu sa hra mierne vyrovnala, ale stále sme chceli zmeniť skóre v náš prospech. Podariť sa to mohlo v 75. minúte, keď volej Moďorošiho vyrazil domáci brankár a následný center poslal z gólovej pozície Boďa hlavou nad brvno. V závere sa dostali k slovu aj domáci, ale Mitrovič si efektne poradil s krížnou strelou, V poslednej minúte sme ešte nevyužili závar pred domácim brankárom a tak skóre ostalo nezmenené.
V sobotu 09.02. 2019 o 10:30 na UT v MT privítame mužstvo Bánovej.

Jozef Bučko
vedúci mužstva

msk-fomat-martin

 

VS.

Belá

26. Január 2019

MŠK FOMAT Martin – TJ Družstevník Belá-Dulice

10:1 ( 6:1 )

 

Zostava: Hažer, Palenčár, Stašík, Chovanec, Lacko, Vojvoda, Garaj, Mlynár, Moďoroši, Vajagič, Boďa.

Striedali: Jesenský, Vavák, Dinga, Bielik.

Chýbali: Ďungel, Černek, Jurášek, Ihnatišin, Lanko – zranenia; Repáň, Kračmer – U 19 proti Diviakom.

Góly: Vajagič 6, Vojvoda, Moďoroši, Boďa, Vavák.

Komentár:

Súboj s okresným rivalom hrajúcim 4. ligu vyznel jednoznačne v prospech MŠK FOMAT. Už v 2. minúte zacentroval sprava Vajagič, na prvú žrď si nabehol Vojvoda a otvoril skóre. Pokračovali sme naďalej v aktívnom presingu a v  8. minúte opäť z pravej strany prišiel center Mlynára. Pre zmenu si  tentoraz na zadnú tyč nabehol Moďoroši a zblízka hlavou zvýšil na 2:0.  Zdalo sa, že naďalej pôjde všetko hladko, ale opak sa stal pravdou. Najprv v 12. minúte pohrozil strelou po rohu z diaľky Mravec, ale Hažer spoľahlivo kryl. V 15. min. sa potvrdilo známe nedáš-dostaneš. Debnár dostal dlhú loptu medzi našich stopérov a svoj nájazd s prehľadom premenil 2:1. Súper vycítil šancu a hra sa aj vinou našich nepresností na 15 minút vyrovnala. V 25. min sa prezentoval z priameho kopu z rohu 16-ky Moďoroši, ale brankár Halahija sa nedal prekvapiť. Potom ale začala úradovať dvojica Mlynár – Vajagič. Najprv Mlynár unikol po ľavej strane, obstrelil brankára hostí, a loptu smerujúcu do bránky pre istotu zblízka doklepol Vajagič – 3:1. V 35. min zahodil tutovku Vajagič, ale z následného rohu si to vynahradil a hlavou zvýšil na – 4:1. V 40. min opäť Vajagičov nahrávač Mlynár po Garajovom vysunutí zbehol zľava do voľného priestoru, presne našiel v 5-_ke Vajagiča a ten nezaváhal – 5:1. A v poslednej minúte si situáciu zopakovali – tentoraz Mlynár z pravej strany našiel v pokutovom území Vajagiča a ten z voleja uzatvoril skóre 1. polčasu na 6:1. V jeho priebehu nútene museli striedať Vojvoda (Jesenský) a Moďoroši (Vavák).

V druhom polčase vystriedal Lacka na ľavej strane obrany Bielik a dlho sme sa nevedeli strelecky presadiť. Z diaľky to skúšali postupne Bielik, Vavák aj Palenčar, ale vždy našli pripraveného Halahiju v bránke Belej. Potom ale prišla akcia našich hrotových útočníkov. Tentoraz sa ako nahrávač predstavil Vajagič a Boďa zblízka doklepol na 7:1. V 70. min. ho na ihrisku nahradil Dinga a po pár minútach sa predviedol dravým prienikom zľava do 16-ky, na jeho spätnú prihrávku si nabehol Vavák a z prvej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 8:1. V 80. min. ho ako cez kopirák napodobnil Bielik, na prvú tyč si nabehol Vajagič a pätičkou zužitkoval jeho prihrávku – 9:1.  Svoj strelecký koncert zavŕšil v 85. minúte, keď ho zásobil presným centrom sprava tentoraz Vavák a v páde hlavou uzatvoril skóre stretnutia 10:1.

Hráči napriek náročnej príprave a klzkému terénu hrali s chuťou, kolektívne, navzájom sa povzbudzoval a to sú pozitíva.

V sobotu 2.2. 2019 vycestujeme do Kysuckého Nového Mesta, kde o 10:00 odohráme ďalší prípravný zápas s domácim tímom.

Šuhaj Pavol
Hlavný tréner

msk-fomat-martin

 

VS.

Prievidza

19. Január 2019

MŠK FOMAT Martin – FC Baník Prievidza

3:0 ( 2:0 )

 

Zostava: Hažer, Palenčár, Ďungel, Stašík, Lacko, Garaj, Moďoroši, Chovanec, Lanko, Jesenský, Boďa.

Striedali: Kulich, Bielik, Repáň, Mlynár, Vojvoda.

Góly: 12.min – Boďa,  33.min – Boďa, 83min – Palenčár.

Komentár:

Druhý týždeň zimnej prípravy sme zavŕšili víkendovým zápasom na UT v Martine proti Prievidzi. V piatok znova nasnežilo, takže terén nebol ideálny. Podmienky však boli pre obidve mužstvá rovnaké a hlavne nám v januárovom období ide o kondičnú stránku, aby boli hráči vyťažení nielen tréningovo, ale aj zápasovo.

Od začiatku sme súpera vysoko napádali, z čoho sme si vytvorili aj dve šance, ale Boďa ich nepremenil. Tento hráč sa presadil v 12. minúte, keď peknú akciu Lacka s Garajom umiestnil do prázdnej brány. 1:0. V 33. minúte ideálny center Lanka medzi brankára a obranu hosti využil znova Maťo Boďa, keď predskočil brankára hostí na prvej tyči a zvýšil na 2:0. V druhom polčase nám viazla finálna fáza a preto sme na tretí gól čakali až do 83. minúty. Priamy kop Boďu, k odrazenej lopte sa dostal Palenčár a strelou z 25. metrov nedal šancu brankárovi – 3:0. Sme radi, že v hrubej zimnej príprave sme zvládli zápas výsledkovo, hoci to nie je v tejto fáze až tak dôležité. Ale po mentálnej stránke a v ďalšej fáze prípravy podstatné. Ďakujeme aj fanúšikom, ktorí nás prišli povzbudiť a tešíme sa na nich ešte vo väčšom počte v ďalšom prípravnom zápase, ktorý odohráme v sobotu v derby proti Belá-Dulice.

 

Šuhaj Pavol
Hlavný tréner