24. októbra 2021 - 14:00 ihrisko Lip. Štiavnica TIPOS III.LIGA STRED 13.KOLO

2
0

TIPOS  III. LIGA STRED – 13. KOLO

0 : 2 ( 0 : 0 )

71´- Dinga, 75´- Jasenovský.

Základná zostava:

Peter Kulich, Matej Tomka, Martin Garaj, Peter Jasenovský, Daniel Cvik, Jakub Bučo, Adam Líška, Richard Dinga, Christián Chovanec, Marek Lanko, Tibor Ďungel (K).

Radoslav Arvensis, Miroslav Barčík, Marko Repáň, Lukáš Turčina, Daniil Kliuchikov, Pavol Hažer.

Striedania:

46´-   Avensis          Lanko

65´-   Kliuchikov          Bučo

85´-   Turčina          Líška

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Zápas na Liptove, tak ako sme očakávali, bol hlavne súbojom o stred ihriska, a tak veľa futbalovej krásy, hlavne v prvom polčase, nepriniesol. Na menšom a hrboľatom trávniku sa ťažko kombinuje, čo našim hráčom dosť prekážalo. A tak aj šancí bolo poskromne. V 6. minúte zahrával Garaj z pravej strany trestný kop, ale hlavička Cvika z dobrej pozície smerovala nad bránku domáceho brankára Mikušiaka. V 15. minúte sa po kolmici Buča dostal do brejku Lanko, ale sám pred brankárom v koncovke zaváhal a jeho slabú strelu Mikušiak chytil.

Gólový moment prišiel v 29. minúte, keď po rohu z pravej strany sa presadil Tomka, ale rozhodcovia gól pre údajný ofsajd neuznali. Postranný rozhodca ani sám nevedel, prečo zástavku zdvihol. To bolo vlastne všetko podstatné, čo sa v prvom polčase na ihrisku udialo, pretože ani domáci hráči si gólovú šancu nevypracovali a zahrozili len jednou nebezpečnou strelou spoza 16-ky, tesne vedľa.

V druhom polčase sme naďalej pokračovali v aktívnej hre s cieľom čo najskôr otvoriť skóre zápasu v náš prospech. Blízko k tomu mal Líška, ale po prieniku z ľavej strany zakončil zbrklo len do bočnej siete. A tak na gól sme čakali až do 71. minúty, keď po akcii Garaja si lopta našla Dingu a ten nezaváhal – 0 : 1. Gól hráčov Martina povzbudil, navyše sa začala prejavovať ich lepšia kondičná pripravenosť a tak domáci hráči sa čoraz ťažšie dostávali do hry. Z toho rezultoval náš druhý gól v 75. minúte. Kliuchikov pekným pasom vysunul nabiehajúceho Jasenovského a ten s prehľadom zvýšil na – 0 : 2. Kým sa hráči z tohto úderu otriasli, rozbehol akciu Jasenovský, nabil Arvensisovi, ale jeho strela zatriasla len brvnom Mikušiakovej bránky. V ďalších minútach sme mohli viackrát skóre navýšiť. Dingove zakončenie vyrazil brankár na roh, o chvíľu bol opäť v permanencii, keď dva krát zasahoval v neprehľadnej situácii. Potom si brejkovú situáciu zopakovala dvojica Jasenovský – Kliuchikov, tentoraz zakončoval Daniil, ale Mikušiak reflexívne zasiahol. Kliuchikov sa v závere mohol ešte dva krát gólovo presadiť, ale prvú šancu mu zlikvidoval Mikušiak, v druhej poslal loptu tesne vedľa.

Cieľ zvíťaziť v tomto zápase sme naplnili aj s pomocou našich ultras, ktorí nás počas celého zápasu slušne a vytrvalo povzbudzovali, za čo im ďakujeme.

Martinčania tak zaknihovali štvrtú výhru v rade, navyše máme na konte 11 plusových bodov v tabuľke pravdy,  čo je najlepšou pozvánkou na posledný zápas v roku 2021. Jesennú časť dohráme v sobotu 30.10.2021 o 14-tej hodine, keď na štadióne v Žabokrekoch privítame Rimavskú Sobotu.