1. mája 2022 - 16:30 ihrisko Kalinovo TIPOS III.LIGA STRED 21.KOLO

0
3

TIPOS  III. LIGA STRED – 21. KOLO

2 : 2 ( 1 : 1 )

33´- Jasenovský, 63´- Mlynár.

Základná zostava:

Raček, Tomka, Niemchaninov, Garaj (C), Jasenovský, Líška, Mlynár, Dinga, Radchenko, Turčina, Lanko.

Hodža, Palenčár, Palider, Barčík, Kulich D., Šesták, Dauda, Hažer.

Striedania:

46´- Dauda          Radchenko

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Na zápas do Kalinova sme cestovali oslabení o zraneného Ďungela,  ale s cieľom pokračovať v zbieraní potrebných bodov v naháňačke s Dolným Kubínom, a z časti sa to podarilo. Domáci Baník zase potreboval pretrhnúť dlhú sériu bez víťazstva, a tak súboj mal svoj náboj.

Od úvodu sme chceli kontrolovať hru, ale plány takmer dostali trhlinu už v 2. minúte, keď domáci zachytili našu rozohrávku na pravej strane,. Po úniku nasledoval center, ale brankár Raček po hlavičke Kulicha vytiahol prvý zo svojich výborných zákrokov. Domácich tento moment nabudil a začali čoraz viac zamestnávať našu defenzívu. V strede poľa veľmi nekombinovali, hrali dlhé kolmé alebo krížne lopty za našu obranu, a hlavne na krajoch boli veľmi rýchli. V 17. minúte po takejto akcii padol prvý gól – na dlhú prihrávku si nabehol Filipiak, na jeho spätnú prihrávku si na hranici 16 – ky počkal Radič, a po zemi otvoril skóre – 1 : 0. O dve minúty akcia ako cez kopirák: po pravej strane, na center si nabehol Cibula, ale Raček jeho pokus chytil. Ani v ďalších minútach sa nám nedarilo výraznejšie podržať loptu, tréner Šuhaj hráčov nabádal aj ku kolmejšej hre. V 31. minúte nás domáci zavreli, najprv Raček vyrazil strieľaný center na prvú žrď, domáci opať získali loptu, zakombinovali na pravej strane a Radičova strela z uhla skončila na brvne Račekovej brány. O dve minúty sa potvrdilo známe nedáš – dostaneš. Na Tomkov dlhý pas si za stopérov Kalinova zabehol Jasenovský a preloboval brankára Jonáša – 1 : 1. Domáci ale nepoľavili a naďalej si vytvárali sľubné príležitosti. Jedna z nich prišla v 39. minúte, keď Cibula vysunul Filipiaka, ale na jeho zakončenie výborne zareagoval Raček. A v 41. minúte si dala dvojica Filipiak – Raček repete, keď domáci útočník z ľavej strany vbehol do našej 16-ky, ale náš brankár ho zblízka vychytal, a tak mužstvá odchádzali na polčasovú prestávku za vyrovnaného stavu.

V druhom polčase sa naša hra zlepšila. Ako prvý pohrozil Líška a strelou zo 16-ky vyskúšal domáceho brankára Jonáša. V 53. minúte zbehol po ľavej strane Jasenovský, našiel v dobrej pozícii Líšku, ten loptu dobre netrafil a odrazenú poslal Mlynár tesne vedľa. V 61. minúte mohli ísť do vedenia domáci, na dlhý trestný kop z ľavej strany si nabehol Uhlár, nikým neatakovaný hlavičkoval v gólovej pozícii, ale opať výborným zákrokom zasiahol Raček. A tak sme opäť trestali my. V 63. minúte Lanko zastavil útok domácich, rýchlo rozohral na Jasenovského, ten našiel v stredovom kruhu Mlynára, ktorý z prvej vysunul po ľavej strane Daudu. Ten využil svoju rýchlosť, vnikol do 16-ky, spätnou prihrávkou našiel našiel skvele nabiehajúceho Mlynára a ten s prehľadom skóroval 1 : 2. Domácich ani tento moment nezlomil, naďalej hrali svoju hru, s bojovnosťou a nasadením išli úplne nadoraz. V 73. minúte si vytvoril streleckú pozíciu Fajčík, ale Raček bol opäť na svojom mieste. V 78. minúte mohol nádeje Kalinova pochovať Mlynár, ktorý po prihrávke Jasenovského postupoval od polovice ihriska sám na brankára Jonáša, ale nastrelil len jeho nohy.  Nakoniec sa nám to vypomstilo  v 85. minúte, keď sme boli pri odkope nedôrazní, na loptu si nabehol Segeč a z 25. metrov technickou strelou vymietol pravý horný roh Račekovej bránky, čím stanovil konečný výsledok  zápasu – 2 : 2.

Po zápase domáci funkcionári konštatovali, že to bol najlepší výkon Kalinova v sezóne, ale konečne získať chcené víťazstvo sa im aj tak nepodarilo.

Najbližší zápas nás čaká v sobotu 07.05. 2022 o 16:30 keď na štadióne v Žabokrekoch privítame v šlágri kola a celej jarnej časti vedúci Dolný Kubín. Všetkých fanúšikov srdečne pozývame.