Zostava:

Hažer, Tomka, Garaj, Jasenovský, Cvik, Barčík (K), Repáň, Dinga, Chovanec, Kulich Dominik, Ďungel.

Palenčár, Bučo, Líška, Šesták, Lanko, Turčina, Kliuchikov, Kulich Peter.

Striedania:

59´-   Líška          Repáň

64´-   Lanko          Jasenovský

77´-   Šesták          Dinga

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Cenné víťazstvo z Bánovej sme chceli potvrdiť na domácom ihrisku, ale do cesty sa nám postavil silný protivník, dosiaľ neporazené TJ Banik Kalinovo, priebežne vedúci tím tabuľky, keď vyhralo všetkých doterajších 6 zápasov.

Popravde ale treba povedať, že v tomto zápase herne nepresvedčilo a len sporadicky sa dostávalo za poliacu čiaru a šancu si nevypracovalo. Naproti tomu hráči MŠK FOMAT od začiatku vnútilo súperovi svoju hru a postupne prichádzali aj šance. Už v 10. minúte po faule na Dominika Kulicha kopal Barčík trestý kop od pravej postrannej čiary, ale Tomka hlavou tesne minul. V 25. minúte na stredovej čiare obral o loptu hosťujúceho Radiča Jasenovský, posunul Barčíkovi, ten mu ju vrátil, Peter zľava naservíroval prihrávu na dlhšiu žrď, ale D. Kulich zavraždil tutovku, keď zblízka prestrelil. Naďalej sme súpera tlačili na jeho polovicu a v 34. minúte po dobrej práci D. Kulicha vysunul Dinga zľava Jasenovského, ten po zemi našiel na zadnej žrdi Repáňa, ale ten v sklze poslal loptu tesne vedľa Rusnákovej bránky. V ďalších minútach sa hra odvíjala prevažne v strede ihriska, pribudlo aj niekoľko osobných súbojov. Na polčasovú prestávku sme mohli ísť s gólom – Garaj vysunul do 16-ky Barčíka, ten lobom našiel hlavu Jasenovského, ale obranca hostí strelu zblokoval.

Druhý polčas sa začal šancou hostí, ale Hažer vychytal Cibuľu. Naďalej sme sa snažili zavrieť súpera, tréner poslal na ihrisko čerstvé sily, prichádzali aj nejaké pološance, ale na gól sme museli čakať až do 71. minúty. Barčík si vypýtal faul pri pravej autovej čiare, sám zahrával, naň  najvyššie vyskočil Cvik a loptu poslal hlavou do siete – 1 : 0. Paradoxne v 81. minúte sa mohli k vyrovnaniu dostať aj hostia, ale Hažer zlikvidoval hlavičku Uhlára. Stretnutie sme nakoniec dobrou taktickou hrou doviedli do víťazného konca.

V sobotu 11.09.2021 vycestujeme na zápas s jedným z favoritov súťaže, keď sa o 15:30 zrejme na ihrisku v Oravskom Podzámku predstavíme v súboji s vedúcim celkom ligy Dolným Kubínom.