7. mája 2022 - 16:30 ihrisko Žabokreky TIPOS III.LIGA STRED 22.KOLO

1
3

TIPOS  III. LIGA STRED – 22. KOLO

1 : 2 ( 1 : 2 )

26´- Bobček (Vlastný gól).

Základná zostava:

Raček, Tomka, Niemchaninov, Garaj, Jasenovský, Líška, Barčík (C),Mlynár, Dinga, Dauda, Ďungel.

Palenčár, Kulich D., Radchenko, Šesták, Lanko, Hažer.

Striedania:

78´- Radchenko          Dauda

84´- Palenčár          Tomka

88´- Lanko          Garaj

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Šláger jarnej časti priniesol početnej diváckej kulise všetko, čo sa od neho očakávalo. Pekné kombinačné akcie, súboje o každý meter ihriska, niektoré výborné individuálne výkony hráčov a napätie do poslednej minúty. Žiaľ len výsledok nebol pre FOMAT uspokojivý.

Už v 5. minúte rozohrali Barčík s Ďungelom na pravej strane peknú akciu  a ,,Ďungiho“ center poslal hlavou Dauda len tesne vedľa pravej tyče. Na druhej strane v 17. minúte chytil Raček hlavičku Bobčeka. V 23. minúte bol v permanencii opäť Raček, keď po rýchlej kontre Kubína vytiahol strelu Otrubu nad brvno. Skóre sa menilo v prospech FOMAT-u v 25. minúte. Dinga výborne vystihol rozohrávku hostí, na pravej strane zviedli súboj Barčík a Mlynár, nasledoval po faule priamy kop. Na Barčíkovu loptu na zadnú žrď si nabehol Dinga, nasmeroval ju do opačnej žrde a od hosťujúceho Bobčeka skončila v sieti – 1 : 0. Hostia sa s daným stavom nechceli zmieriť a skóre sa menilo v 31. minúte. Po ľahkej strate lopty v strede ihriska smerovala prihrávka na neobsadeného Janeca a skúsený hráč vedel ako s ponúknutou šancou naložiť – krížnou strelou po zemi obstrelil Račeka – 1 : 1. Hostia chceli tento moment využiť a podarilo sa im to v 43. minúte. Pas obrancu Kubína z vlastnej polovice smeroval Niemchaninov hlavou na malú domov, vybiehajúci Raček prehral súboj s dôrazným Bobčekom a jeho prihrávku usmernil do prázdnej bránky Otruba – 1 : 2. Polčasový výsledok mohol zmeniť Dauda, keď si v 44. minúte dobre nabehol na roh Barčíka, ale mieril hlavou opäť vedľa Spišákovej bránky.

Do druhého polčasu nastúpili hráči FOMAT-u s cieľom zvrátiť výsledok. Vyvinuli enormnú snahu, súpera priklincovali na jeho polovicu, prichádzali šance, ale vo finálnej fáze chýbalo niekedy viac kľudu, niekedy razantnosť a aj kúsok šťastia. V 55. minúte na Barčíkov strieľaný center do malého vápna nestačili naši včas reagovať, potom opäť ,,Bagiov„ lob chytil brankár Spišák. Vzápätí išla strela Mlynára z dobrej pozície nad bránku, lob Jasenovského chytil Spišák a onedlho vyrazil nebezpečnú strelu Líšku. V 64. minúte mohol vyrovnať Dauda. Najskôr vyhral hlavičkový súboj, posunul na Mlynára, ten našiel Jasenovského, ktorý nezištne ešte prihrával Daudovi, ale brankár Spišák včas reagoval a jeho tutovku zlikvidoval. Výsledok mohol ešte v 70. minúte korigovať Líška, keď si nabehol na center Ďungela, ale ho hlavou už nedokázal usmerniť za chrbát Spišáka. V nasledujúcich minútach si mužstvá nič nedarovali, ale vzhľadom na tempo predošlých minút aj ubúdali sily, a tak skóre sa už do konca nezmenilo.

Ďakujeme divákom za početnú návštevu a tešíme sa na ďalšie stretnutia.

V nasledujúcom 23. kole sa v nedeľu 15.5. 2022  o 17:00 predstavíme na ihrisku FTC Fiľakovo, následne o 3 dni neskôr vo vloženom 29. kole o 17:30 v Rimavskej Sobote. Najbližší domáci zápas odohráme v sobotu 21.5. 2022 o 17:00 s ŠKM Liptovský Hrádok.